Napoli se vratio pobjedama, Sampdorija gura Veronu u Seriju B

Hose Kaljehon, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 05.03.2016. 21:53h

Konačno osmjesi u Napoliju - prvi put nakon skoro mjesec "azuri" su pobijedili u Seriji A i najavili da se neće tek tako predati u borbi sa Juventusom za Skudeto.

Napoli je savladao Kjevo (3:1) i to mu je prvi trijumf nakon pet mečeva (tri u ligi i dva u Ligi Evrope), a i ovaj je počeo veoma loše, jer je već u 2. minutu bilo 0:1.

Strijelac je bio Nikola Rigoni, ali je izgleda samo probudio Napolitance - Gonsalo Iguain je pogodio za 26. gol u sezoni već u 6. minutu, a Rumun Vlad Kiriheš (krivac za gol gostiju) preokrenuio je u finišu prvog dijela.

Napoli 3 - 1 Chievo All Goals & Highlights 05... by tony-hoksa

Dominaciju Napolija u drugom poluvremenu krunisao je Hose Kaljehon i potpisao trijumf kojim se tim Mauricija Sarija izjednačio sa Juventusom i preuzeo prvo mjesto. "Stara dama" sjutra gostuje Atalanti...

Poraz od Sampdorije praktično je gurnuo Veronu u Seriju B.

Đenovljani su slavili u gostima sa 3:0, pa je Verona ostala na devet bodova minusa, uz utakmicu više, u odnosu na timove koji su van zone ispadanja.

Sorijano je načeo domaćina u 6. minutu, već u 11. je Kasano povisio na 2:0, a konačan rezultat je postavio Hristodopulos u 30.

All Goals HD - Verona 0-3 Sampdoria - 05-03-2016 by Bayeo

Napoli - Kjevo 3:1 (Iguain 6, Kiriheš 38, Kaljehon 70 - Rigoni 2)

Verona - Sampdorija 0:3 (Sorijano 6, Kasano 11, Hristodopulos 30)