Napolitanci sve dalje od vrha

Napoli je imao priliku da trećom pobjedom u nizu uhvati korak za vrhom tabele, ali je sve olako prokockao. Čak je Bolonja uz malo sreće mogla i da odnese sva tri boda sa juga Italije.
Akvafreska, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 16.01.2012. 22:18h

Vrela krv navijača Napolija je večeras proradila po ko zna koji put, ali odavno nije bila tako ljuta na svoje fudbalere - samo bod protiv Bolonje (1:1) izazvao je veliko negodovanje publike na "San Paolu", jer su „azuri” odigrali jedan od slabijih mečeva u sezoni.

Napoli je imao priliku da trećom pobjedom u nizu uhvati korak za vrhom tabele, ali je sve olako prokockao.

Čak je Bolonja uz malo sreće mogla i da odnese sva tri boda sa juga Italije.

Bolonjezi su dugo i vodili golom Roberta Akvafreske (pogodio u 14. minutu), a bod Napolitancima obezbijedio je Edinson Kavani iz penala u 77.

Napoli je na želju pokušavao da dođe do tri boda, a zicer je imao gost - šut Marka di Vaja je u 92. minutu odbranio Morgan de Sanktis.

Napoli je na sedam bodova od trećeg mjesta koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona, a od borbe za Skudeto, koja je u jednom trenu bila san svih u Napulju, definitivno nema više ništa...