Nema nade za Blekburn, Vukčević igrao 65 minuta

Simon Vukčević je igrao do 65. minuta, kada je zamijenjen, ali i on je bio nemoćan da spasi brod koji tone.
Kin, Foto: Reuters
Ažurirano: 20.12.2011. 22:25h

Za Blekburn nema nade, sezona je vjerovatno izgubljena, iako je do kraja prvenstva ostalo čak 22 kola.

U derbiju začelja, duelu koji su engleski mediji opisali kao meč u kojem "pada jedna trenerska glava", Bolton je slavio na "Ivud parku" sa 2:1 i vjerovatno presudio Stivu Kinu - treneru kojem je visilo maltene od početka sezone.

Simon Vukčević je igrao do 65. minuta, kada je zamijenjen, ali i on je bio nemoćan da spasi brod koji tone. "Trotersi" su već vodili 2:0, golovima Dejvisa i Reo-Kokera, a sve što je domaćin uspio da uradi bio je gol Jakubua 20 minuta prije kraja. Igrači Blekburna su, međutim, bili nemoćni u pokušaju da izjednače...

Bolton je tako pobjegao sa začelja i prepustio "fenjer" sinoćnjem rivalu, a trener Oven Kojl (cijeli meč vodio u šortsu) dobio još vremena da nastavi posao.

U drugom meču, u kojem se takođe drhtalo za opstanak, Vulverhempton nije uspio da na svom terenu savlada neuništivog Noriča - završilo se 2:2, nakon što su gosti dva puta vodili.