Ni gol za crnogorske timove na startu kvalifikacija za Ligu Evrope

Loši rezultati naših timova u kvalifikacijama za Ligu Evrope.
Ažurirano: 12.07.2018. 20:38h

Crnogorski klubovi nisu uspjeli da postignu nijedan gol u tri utakmice prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Rezultatski je najbolje prošao OFK Titograd, koji je na Farskim Ostrvima odigrao bez golova protiv B36 Toršavna.

Ekipa Aleksandra Miljenovića bila je bolja, ali nije uspjela da materijalizuje šanse.

Rudar se dobro držao do finiša prvog dijela, kada je Živković skrivio penal, a nakon toga je Partizan rutinski slavio sa 3:0.

Budućnost je primila dva gola za tri minuta od Trenčina, promašila nekoliko dobrih prilika, pa je na kraju poražena 2:0 i imaće težak zadatak da u Slovačkoj nadoknadi zaostatak.

Revanši su za sedam dana.

B36 Toršavn - OFK Titograd 0:0

Rudar - Partizan 0:3 Jevtović 44. (p), Suma 50, Gomeš 57.

Budućnost - Trenčin 0:2 Čataković 27, Mance 30.

Tok utakmica

22.23- Kraj i pod Goricom, poraz "plavih" 2:0

22.21- Dobra šansa za mladog Perovića, koji šutira pored gola.

22.15- Pao je ritam pod Goricom, još pet minuta, Trenčin vodi 2:0.

22.04. - Kraj u Nikšiću, rutinska pobjeda Partizana 3:0.

21.48- Bez golova je završena utakmica B36 Toršavna i OFK Titograda. Naš tim ima priliku da za sedam dana u Podgorici pobjedom obezbijedi dvomeč sa Bešiktašem u sljedećoj rundi kvalifikacija za Ligu Evrope.

21.34 - Sjajan udarac Igora Ivanovića, stativa je saveznik Trenčina. Samo minut i po igre u nastavku.

21.32 - Nastavljena je utakmica pod Goricom. Na ostala dva duela nema promjene rezultata.

21.26- Sjajan gol Rikarda Gomeša sa preko 20 metara, 3:0 za Partizan, Rudaru prijeti ubjedljiv poraz.

21.21- Lijepa akcija Partizana, dodavanje Šehovića i gol Sume za 2:0 u 50. minutu.

21.18- Budućnost gubi 2:0 na poluvremenu. Velike šanse propustili su Sekulić i Ivanović.

21.16- Nevjerovatna šansa za Budućnost, Igor Ivanović je sa pet metara prebacio prazan gol! Ostaje 2:0 za Trenčin.

21.15- Nastavljen je duel kraj Bistrice, Partizan vodi golom Jevtovića iz penala. Pola sata prije kraja na Farskim Ostrvima nema golova.

21.05 - Velika šansa za Budućnost, zicer za Sekulića, ali brani golman Šemrinec. Ostaje 2:0 za goste poslije 35 minuta.

21.04- Gužva na Zapadnoj tribini stadiona pod Goricom, problemi između navijača Budućnosti i policije. Po reakciji dijela publike, postoji mogućnost i da je neko bacio suzavac.

21.00- Poluvrijeme kraj Bistrice, Partizan vodi golom Jevtovića iz penala. Nastavljena je utakmica na Farskim Ostrvima.

20.59- Novi šok pod Goricom, Antonio Mance je iz blizine dupirao prednost gostiju. Loše je reagovala odbrana Budućnosti u ovoj situaciji.

20.58 - Vodi Partizan u Nikšiću od 44. minuta, pogodak iz penala dao je Jevtović. Prethodno je neoprezno statovao Živković nad Nikolićem.

20.57- Bomba Hamze Čatakovića sa preko 20 metara, Trenčin vodi pod Goricom.

20.55- Odlična prilika za mladog Petra Vukčevića, ali je njegov šut blokirao štoper Trenčina. Prilika i za Partizan u Nikšiću, zicer je Šehoviću odbranio Radović.

20.47 - Slegers je imao veliku priliku za Trenčin, ali je Mijatović odbranio i gosti su zaradili samo korner u 18. minutu.

20.46 - Poluvrijeme na Farskim Ostrvima bez golova. U Nikšiću Partizan jalovo napada, dok se u Podgorici zasad obostrano igra otvoreno.

20.30- I Budućnost je započela evropsku avanturu protiv Trenčina. Na mečevima koji su u toku zasad nema pogodaka. Oko 2500 gledalaca pod Goricom.

20.15- Krenula je lopta sa centra i kraj Bistrice. Odlična atmosfera na duelu Rudara i Partizana.

20.00- Počeo je duel na Farskim Ostrvima između B36 Toršavna i OFK Titograda.

Najviše pažnje privlači gostovanje Partizana u Nikšiću, gdje će ga kao domaćin dočekati Rudar.

Crno-bijeli su favoriti protiv Pljevljaka, ali je ekipa Vuka Bogavca najavila da će skupo prodati kožu protiv vicešampiona Srbije.

Budućnost će sa novim trenerom Zoranom Govedaricom pokušati da protiv slovačkog Trenčina ostvari dobar rezultat pred revanš.

"Plavi" se nadaju da bi mogli da na pravi način otvore novu sezonu na svom stadionu.

Rival OFK Titograda biće B36 Toršavn sa Farskih Ostrva.

Ukoliko preskoče prvog rivala u Evropi, Podgoričani će imati priliku za duele sa Bešiktašem, što dodatno motiviše izabranike Aleksandra Miljenovića.