Nigerijski sudija zbog kladionice produžio utakmicu osam minuta (video)

"Fifa potvrđuje da je utakmica između Nigerije i Argentine pobudila naše interesovanje i da je istraga u toku", kratko je, putem pres-službe, poručila FIFA.
Ažurirano: 04.06.2011. 16:34h

Nigerija je prije nekoliko dana savladala oslabljenu Argentinu 4:1, u okviru priprema “gaučosa” sa Kopa Ameriku, ali je ta utakmica dospjela “pod lupu” Svjetske fudbalske federacije zbog sumnjivih opklada primljenih za taj meč.

Sudija meča Nigerijac Ibrahim Šabo je, naime, pomenutu utakmicu produžio čitavih osam minuta, a kraj je svirao nakon počanog gola Argentine koji je u osmom minutu sudijske nadoknade postigao Bozeli iz penala. Tu ništa ne bi bilo previše čudno da Šabo nije prvo odlučio da utakmicu produži pet minuta.

Međutim, i nakon što je dodatno vrijeme isteklo, dvoboj je nastavljen sve do 98. minute kada je dosuđen prilično kontroverzni penal za Argentinu, jer je sudija smatrao da se neko od domaćih igrača navodno igrao rukom u šesnaestercu. Bozeli je sa bijele tačke smanjio na 4:1, a u završnici utakmice su uplaćene velike svote na opciju da će utakmica završiti sa pet postignutih golova.

Inače, sudija Šabo je u septembru prošle godine sudio utakmicu između Bahreina i Toga, koja se naknadno pokazala lažnom, zbog čega se takođe sprovodi istraga.