Moć Junajteda, njemačka rapsodija, Obamejang od junaka do tragičara

Podvig je priredio Bašakšehir, koji je nakon produžetaka izbacio Sporting iz Lisabona - 4:1. Heroj je kapiten, internacionalac iz BiH Edin Višća, koji je u 91. minutu izborio produžetke, a onda u 118. realizovao penal za veliko slavlje
5681 pregleda 0 komentar(a)
Gol i dvije asistencije: Kai Haverc, kapiten Bajer Leverkuzena, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 27.02.2020. 23:40h

Bajern je završio posao u prvom meču osmine finala Lige šampiona pobjedom nad Čelsijem u Londonu 3:0, blizu su i Lajpcig i Borusija Dortmund nakon trijumfa nad Totenhenom 1:0), odnosno Pari Sen Žermenom, a raspodija njemačkog fudbala nastavljena je i u Ligi Evrope.

Bajer Leverkuzen je slavio na „Dragaou” protiv Porta 3:1 i potvrdio trijumf sa „Baj arene” (3:1). Lukas Alario i Kerem Demirbaj su pogađali na asistencije Kaija Haverca, koji je i sam pogodio za 3:0 u 58. minutu.

Među 16 najboljih je i Volfzburg, koji je takođe dobio prvi meč pred svojim navijačima 2:1, a onda večeras u Švedskoj rutinski odradio meč sa Malmeom (3:0).

Mančester junajted je pokazao moć, jer je savladao Klub Briž 5:0.

Sve je bilo gotovo već u 23. minutu, kada je štoper gostiju Sajmon Deli pomislio da je golman i dobio crveni karton.

Bruno Fernandeš je realizovao penal, a kasnije su pogađali i Odion Igalo, Skot Mektominej i dva puta Fred.

Olimpijakos je šokirao Arsenal i nakon produžetka slavio 2:1.

Tragičar je bio Pjer-Emerik Obamejang, a mogao je da bude heroj. Kapiten Arsenala je u 113. minutu sjajunim pogotkom iz polumakazica donio izjednačenje i činilo se prolaz "tobdžijama", ali je Jusef el Arabi u 120. donio novu prednost Grcima.

Činilo se da je kraj, ali je Obamejang u 123. minutu imao zicer i promašio iz veoma lake pozicije.

Ispao je Ajaks, koji je nakon poraza u Španiji od Hetafea (2:0) večeras slavio svega 2:1. Početak kraja je bio već u 5. minutu, kada je Haime Mata pogodio za vođstvo tima iz predgrađa Madrida.

U osmini finala je i LASK, koji je golovima Austrijanca hrvatskog porijekla, Marka Raguža, savladao AZ Alkmar 2:0.

Gent je u 25. nadoknadio minus iz Vječnog grada sjajnim golom Džonatana Dejvisa, ali je svega četiri minuta kasnije Džastin Klajvert izjednačio i odveo Romu u narednu fazu.

Podvig je priredio Bašakšehir, koji je nakon produžetaka izbacio Sporting iz Lisabona - 4:1.

Heroj je kapiten, internacionalac iz BiH Edin Višća, koji je u 91. minutu izborio produžetke, a onda u 118. realizovao penal za veliko slavlje.

Meč je obilježio i srpski internacionalac Danijel Aleksić, sjajnim pogotkom za 2:0 u 45. minutu.

Potop portugalskih klubova je zaokružila Benfika, koja je na svom terenu vodila 3:1, ali je Šahtjor dao dva gola za konačnih 3:3 i sačuvao prednost iz Ukrajine (3:3).

Osim tri velikana, koja su ispala večeras, noć ranije je takmičenje završila i Braga sa dva poraza od Rendžersa (3:2 i 1:0).

Za razliku od „policajaca”, njihov rival iz Glazgova, Seltik, doživio je nokaut od Kopenghagena pred svojim navijačima (3:1).

U osmini finala je i Sevilja, ali nakon velike drame protiv ĆFR Kluža. Nakon 1:1 u Rumuniji, Konstantin Paun-Aleksandru je u 87. minutu postigao gol za goste, ali je nakon pregleda VAR-a ustanovljeno da je Lasina Traorea na početku akcije igrao rukom.

Espanjol - Volvs 3:2 - prvi meč 0:4 (Kaljeri 16, 57. penal, 90+1 - Traore 22, Doerti 79)

Bazel - APOEL 1:0 - 3:0 (Fraj 38. penal)

Porto - Bajer L. 1:3 - 1:2 (Marega 65 - Alario 10, Demirbaj 50, Haverc 58)

Gent - Roma 1:1 - 0:1 (Dejvis 25 - Klajvert 29)

LASK - AZ Alkmar 2:0 - 1:1 (Raguž 44. penal, 50)

Malme - Volfzburg 0:3 - 1:2 (Brekalo 42, Gerhart 65, Žoao Viktor 69)

Bašakšehir - Sporting 4:1, nakon produžetaka - 1:3 (Škrtel 31, Aleksić 45, Višća 90+1, 118. penal - Vijeto 68)

Ajaks - Hetafe 2:1 - 0:2 (Danilo 10, Olivera 63. autogol - Mata 5)

Benfika - Šahtjor 3:3 - 1:2 (Pici 9, Dijaš 36, Silva 47 - Dijaš 12. autogol, Stepanjenko 49, Patrik 71)

Seltik - Kopenhagen 1:3 - 1:1 (Eduar 82. penal - Santoš 51, Bijel 85, Endoje 88)

Inter - Ludogorec 2:1 - 2:0 (Biragi 32, Lukaku 45+4 - Oliveira-Souza 25)

Mančester junajted - Klub Briž 4:0 - 1:1 (Fernandeš 27. penal, Igalo 34, Mektominej 41, Fred 82)

Sevilja - ĆFR Kluž 0:0 - 1:1

Arsenal - Olimpijakos 1:2 - 1:0 (Omabejang 113 - Sise 53, El Arabi 120)