Sjutra igraju Bajern - Arsenal i Real - Napoli
60 pregleda 0 komentar(a)
Kavani, Foto: Reuters
Ažurirano: 14.02.2017. 21:52h

Najljepša fudbalska noć u najromantičnijem gradu, noć koja će se pamtiti - Pari sen Žermen deklasirao je Barselonu 4:0 u prvom meču osmine finala Lige šampiona.

Trebalo bi da se dogodi čudo nad čudima, pa da "sveci" na "Nou kampu" u revanšu ispuste prednost do koje su došli maestralnom igrom svih 90 minuta.

U svim elementima, na svakom dijelu terena nadvisili su favorita, limitirali Barsinu napadačku mašineriju na samo dvije šanse, zaustavili Mesija, Nejmara i Suaresa.

Mesi, recimo, za 90 minuta nije imao nijedan dodir sa loptom u šesnaestercu rivala.

U napadu su igrači PSŽ-a bili brzi, efektni i efikasni...

Noć za pamćenje imali su Anhel di Marija i Edinson Kavani - Argentinac je danas napunio 29, a Urugvajac 30 godina, a umjesto duvanja u svjećice, pogađali su mrežu Barse.

Di Marija dva puta, u 18. i 55, Kavani jednom za konačnih 4:0, u 72. minutu.

Upisao se i Julijan Draksler u 40.

Pored njih trojice, blistali su vezisti Verati i Rabio, mada je cijeli tim Unaija Emerija djelovao besprekorno.

U drugom meču, Benfika je savladala Borusiju, golom Mitroplua u 48. minutu.

Gosti imaju za čim da žale, propustili su mnogo šansi, a Obamejang promašio i penal.

Junak meča bio je golman domaćih Ederson.

Tok mečeva

89. minut - još jedna velika šansa za Borusiju u Lisabonu, i još jedna velika odbrana Edersona, ovoga puta nakon šuta Pulišića.

Ovacije i za Drakslera, strijelca drugog gola mijenja Pastore.

84. minut - Barselona je imala šansu da koliko-toliko zakomplikuje dvomeč - nakon kornera Rakitića, Pike je vratio loptu na drugu stativu, a Umtiti sa dva metra pogodio stativu.

I Kavani, poput Di Marije, danas slavi rođendan - 30 godina puni Urugvajac.

Barselona je posljednji put u osmini finala Lige šampiona eliminisana u sezoni 2006/2007, kada je izgubila od Liverpula.

Ako se Barsa izvuče iz ovog ambisa, onda je zaista čudesna ekipa.

72. minut - Kakva noć na "Parku prinčeva" - Menije je pretrčao 50 metara, uposlio Kavanija, koji je pogodio bliži ugao. Njegov sedmi gol na isto toliko mečeva u Ligi šampiona ove sezone.

Bilo je jasno da je Barselona dobila teškog rivala u osmini finala, da PSŽ može da se nosi sa Kataloncima, ali niko nije mogao da pretpostavi da će se dogoditi ovako nešto.

Verati, uz Di Mariju najbolji igrač PSŽ-a na ovom meču, mora da izađe zbog povrede. Posljednjih 20-ak minuta igraće 19-godišnji Kristofer Nkunku, koji je do sada ui karijeri skupio tek tri minuta igre u Ligi šampiona.

66. minut - Nova šansa za PSŽ. Bez otpora prolaze domaći igrači kroz sredinu terena, lako dolaze do zone šuta - Lukas je slabo tukao, sa ivice šesnaesterca, mada je imao i druga rješenja.

58. minut - velika šansa za Borusiju u Lisabonu.

Fejsa je igrao rukom u šesnaestercu Benfike, ali Obamejang nije iskoristio penal - odbranio je Ederson izuzetno loš šut golgetera iz Gabona.

Benfika vodi 1:0.

Di Marija je izašao, uz ovacije "Parka prinčeva", zamijenio ga je Lukas Moura.

Izmjena u Barseloni - Rafinja umjesto Andrea Gomeša.

Umalo i 4:0, Kavani je zakačio loptu nakon centaršuta sa lijeve strane, ali nije pogodio suprotni ugao.

55. minut - Slavljenik Di Marija, koji danas puni 29. godina, nokautirao je Barselonu.

Nakon još jedne osvojene lopte i brzog prenosa do opasne zone, Di Marija je sa 17-18 metara pogodio desni ugao.

Sjajna igra Pari sen Žermena, očajna Barselone na svim djelovima terena.

49. minut - Vodi Benfika. Borusija je bila bolja u prvih 45 minuta, a domaćin stekao prednost, golom Kostasa Mitroglua.

Pari sen Žermen ne namjerava da čuva 2:0 protiv Barselone. U prvih pet minuta igra se na 20-ak metara od gola Barselone.

Završena su prva poluvremena u Parizu i Lisabonu.

PSŽ "gazi" Barselonu - vodi 2:0, golovima Di Marije i Drakslera, dok u duelu Benfike i Borusije nema golova.

40. minut - PSŽ vodi 2:0. Rabio je oduzeo loptu Mesiju, Verati nastavio akciju, uposlio Julijana Drakslera, koji je iskosa sa desne strane savladao Ter Štegena.

Sve je slutilo da će biti ovako, mnogo bolji, mnogo agresivniji, energičniji su domaći fudbaleri.

34. minut - još jedna odbrana Ter Štegena - desnom rukom odbranio je udarac zemljaka Drakslera, koji je sjajno izborio poziciju za šut.

Iz tog kornera umalo 2:0, ali je odbrana Barse nekako intervenisala na petercu, nakon pokušaja Kimpembea.

27. minut - Barselona je imala veliku šansu da izjednači. Odjednom se stvorilo dosta prostora na polovini domaćina, Nejmar je uposlio Andrea Gomesa, koji je ušao u šesnaesterac, ali je Trap sjajnom intervencijom spriječio pogodak.

U Lisabonu, opasniji gosti - udarac Dembelea u korner je izbacio Ederson.

Di Marija je na najljepši način proslavio 29. rođendan - rođen je 14. februara 1988. u Rosariju.

18. minut - Golčina Anhela di Marije - iz slobodnog udarca sa 18 metara, bivši as Reala donio je prednost Pari sen Žermenu protiv Barselone.

Loše je bio postavljen živi zid Barse, ali apsolutno zasluženo vođstvo PSŽ-a.

Šansa i za Borusiju u Lisabonu - Obamejang je iz dobre pozicije šutirao preko gola.

11. minut - Sada ne dobra, već sjajna šansa za PSŽ.

Još jedna brza akcija, opet se ubacio Matuidi po lijevoj strani, a Ter Štegen zaustavio njegov opasan šut.

Mnogo bolji "sveci" na početku meča.

U Lisabonu, Benfilka je već dva puta šutirala ka golu Borusije, ali nije bilo prave opasnosti po goste.

6. minut - dobra šansa za Pari sen Žermen. Di Marija je pronašao Kavanija, koji je bio sporiji nego inače, pa je Serđi Roberto blokirao njegov šut sa 7-8 metara. Draksler je zatim šutirao preko prečke.

Prva oipasna akcija na "Parku prinčeva" - mnogo prostora je ostalo po lijevoj strani, ali je golman Barse Ter Štegen na vrijeme istrčao ispred Matuidija.

3. minut - već žuti karton u Parizu. Rabio je kažnjen zbog faula sa leđa nad Nejmarom.

Počeli su mečevi Pari sen Žermen - Barselona i Benfika - Borusija.

Najbolji fudbal se vraća na najveću scenu - u Parizu i Lisabonu igraju se prvi mečevi osmine finala Lige šampiona.

Prvi dan eliminacione faze donosi i veliki derbi.

Na "Parku prinčeva" sastaće se Pari sen Žermen i Barselona.

Favorit iz sjenke i favorit za titulu - tako bi se mogao opisati dvomeč dva velika tima.

Pari sen Žermen igra bolje nego u većem dijelu sezone, Barsa je uvijek opasna, po mnogima i najbolja ekipa u Evropi.

Domaćin bez Tijaga Silve i Tijaga Mote, gosti bez Maskerana, sa Andreom Gomešom umjesto Rakitića u startnoj postavi.

Trener Pari sen Žermena Unai Emeri od prvog minuta ukazao je šansu 21-godišnjem Presnelu Kimpembeu, koji će debitovati u Ligi šampiona.

Biće to i duel velikih golgetera, zemljaka - Edinsona Kavanija i Luisa Suaresa.

U sjenci duela u Parizu, igra se na "La Lušu".