Notingem i VBA na vrhu, porazi Svonsija i Lidsa, Mitrović prvi strijelac takmičenja

Aleksandar Mitrović postigao osmi gol u ligi
959 pregleda 0 komentar(a)
Pereira (VBA) u duelu sa golmanom Kardifa, Foto: Twitter.com/wba
Ažurirano: 05.10.2019. 18:33h

Odigrano je 11. kolo u Čempionšipu, a nakon današnjih mečeva Notingem Forest i VBA dijele prvo mjesto na tabeli.

Notingem je na svom “Siti graundu“ minimalnim rezultatom savladao Brentford, a jedini pogodak postigao je Votson u 56. minutu. Nakon današnjeg meča tim Sabrija Lamušija produžio je niz na 10 mečeva bez poraza u ligi.

VBA se oporavio od poraza u prethodnom kolu od Lidsa – “vrećice“ su savladale Kardif 4:2 i vratile se na pobjednički kolosjek. Ekipa Slavena Bilića imala je tri gola prednosti, da bi gosti iz Velsa uspjeli da postignu dva pogotka i unesu blagu neizvjenost u ovaj duel. Ipak, više od toga nijesu mogli, a do kraja meča primi su još jedan gol.

Za iznenađenje dana pobrinuli su se fudbaleri Stouka – “potersi“ su u gostima poslije preokreta savladali Svonsi i upisali prva tri boda u šampionatu. Svonsi je poveo već u prvom minutu preko Ajua, da bi preokret režirali Klukas i Hogan.

Lids igra po sistemu “toplo-hladno“ – nakon trijumfa u prethodnom kolu, tim Marsela Bijelse izgubio je danas u gostima od Milvola 2:1. Da će biti težak meč za “paunove“ bilo je jasno poslije13 minuta kada je Berardi dobio crveni karton, a Valas realizovao penal za vođstvo Milvola. Bredšou je u smiraj prvog poluvremena udvostručio prednost ekipe iz Londona, a nakon pauze Alioski je pogodio za goste i postavio konačan rezultat.

Aleksandar Mitrović reprezentativnu pauzu dočekuje na prvom mjestu liste strijelaca – Mitrogol je danas u remiju Fulama i Čarltona (2:2) postigao osmi gol ove sezone. Imao je šansu da poveća svoj učinak, ali je u jednom napadu pogodio prečku.

Rezultati:

Fulam – Čarlton 2:2 (Kavaleiro 55, Mitrović 63. – Galager 41, Bon 57.)

Bristol siti – Reding 1:0 (Dijediju 12.)

Derbi – Luton 2:0 (Pirson 11. autogol, Lorens 70.)

Hadersfild – Hal 3:0 (Grant 68, Bakunja 74, Kačunga 82.)

Milvol – Lids 2:1 (Valas 16, Bredšou 45. – Alioski 46.)

Notingem Forest – Brentford 1:0 (Votson 56.)

Preston – Barnsli 5:1 (Džonson 31, 61, Barkhuizen 50, Pirson 63, Herop 77. – Mekgian 43.)

KPR –Blekburn 4:2 (Vels 30, Eze 49, Samuel 60, Hjudžil 77. – Dak 57, Armstrong 86.)

Šefild Venzdej – Vigan 1:0 (Luongo 57.)

Svonsi – Stouk 1:2 (Aju 1. – Klukas 21, Hogan 90.)

VBA – Kardif 4:2 (Pereira 20, Diangana 42, Ostin 71, Sojers 90+3 – Vard 75, Flint 86.)