Nova argentinska zvijezda donijela pobjedu Totenhemu, Lesteru bod u emotivnom meču

"Lisice" su igrale bez golova sa Barnlijem
fojt, Foto: Reuters
Ažurirano: 10.11.2018. 19:39h

Golom mladog Argentinca Huana Fojta, prvim u Premijer ligi, Totenhem je savladao Kristal Palas u gostima 1:0 i ostao u vrhu Premijer lige.

Uz meč više, tim Mauricija Poketina ima isti broj bodova kao i Liverpul i Čelsi (27), a dva manje od Mančester sitija.

U emotivnom meču na King Paueru, prvom nakon smrti Višaja Šrinavadaprabe, Lester nije uspio da ostvari pobjedu.

"Lisice" su igrale bez golova sa Barnlijem.

Njukasl je vezao drugu pobjedu u šampionatu, golovima Salomona Rondona savladao Bornmut i pobjegao iz opasne zone.

Fudbaleri Kardifa pobijedili na svom terenu Brajton sa 2:1.

Brajton je odlično počeo utakmicu i poveo golom Luisa Danka u četvrtom minutu na asistenciju Solomona Marča.

Kardif je preko Kaluma Patersona uspio da dođe do izjednačenja u 28. minutu, a šest minuta kasnije vezista Brajtona Dejl Stefens dobio je direktan crveni karton zbog zaustavljanja kontre rivala.

Kardif je u nastavku susreta imao potpunu kontrolu, ali je tek u 90. minutu uspio da dođe do gola i to preko Sola Bambe.

Velškoj ekipi ovo je druga pobjeda u Premijer ligi, pa su sada 16. sa osam bodova, šest manje od dvanaestoplasiranog Brajtona.