Atletiko, Foto: Beta-AP
Ažurirano: 09.11.2014. 22:26h

Sosijedad je prekinuo niz od osam utakmica bez pobjede, i to kako!

U San Sebastijanu je pao šampion Atletiko Madrid nakon preokreta za tek drugi trijumf u sezoni.

U 10. minutu gosti su došli do prednosti preko Marija Mandžukića i to je bilo sve od izabranika Dijega Simeonea. Poput duela u Ligi šampiona na gostovanju Malmeu (2:0), Atletiko se potpuno povukao i prestao da igra. „Kolćonerosi” su pravili početničke greške, a ponosni Baskijci pokazali da imaju neuporedivo veću klasu u napadu od prvaka Švedske.

Najprije je Karlos Vela rezantnim udarcem sa 25 metara neodbranjivo sa desne strane pogodio suprotni ugao gola Atletika. U nastavku je ljetošnje pojačanje Atletika, Sikeira, u periodu od 48. do 50. minuta dobio dva žuta kartone, a oslabljeni gosti su odolijevali do 82. minuta, kada je Agireće neodbranjivo pogodio glavom sa desetak metara.

A prvu pobjedu Sosijedad je takođe upisao na „Anoeti” i to nakon preokreta sa liderom Real Madridom, koji je čak vodio sa 2:0, a na kraju je izgubio sa 4:2.

Ostala tri duela juče u Primeri završena su podjelom bodova.