Prošli su AEK, Astana, Kopenhagen, Ludogorec...
3 komentar(a)
Rijeka - Milan, Foto: Reuters
Ažurirano: 07.12.2017. 20:16h

Milan je ranije obezbijedio prolaz u 1/16 finala Lige Evrope, ali je u Rijeci pokazao da se izlazak iz krize ne nazire.

Hrvatski šampion je savladao "rosonere" rezultatom 2:0, ali mu to ne znači puno, jer je i prije posljednje runde u grupi D bilo jasno da nema šansi da prođe.

Puljić je u 7. minutu najavio pobjedu domaćina, za kojeg je Marko Vešović odigrao 90 minuta, a trijumf je potpisao Gavranović početkom nastavka.

Iz te grupe je prošao i AEK, koji je ostvario željeni remi u Beču protiv Austrije (0:0).

Domaćinu je trebao trijumf za drugo mjesto, a na kraju je čak bio četvrtoplasirani.

Dinamo Kijev je surovo kaznio sve greške Partizana i slavio sa 4:1, pa se među 32 ekipe plasirao sa prve pozicije.

Dinamo je poslije pola sata vodio sa 3:0, "crno-bijeli" su smanjili preko Jevtovića iz penala, čak i imali šanse za 3:2, a dotukao ih je nepostojeći jedanaesterac koji je iskoristio Moraeš petnaestak minuta prije kraja...

Partizan je plasman u nokaut fazu obezbijedio pobjedom nad Jang Bojsom u prošlom kolu.

Kopenhagen je u grupi F stigao do drugog mjesta trijumfom nad Šerifom (2:0). Oba tima su grupu završila sa devet bodova, ali Danci su bolji u međusobnom skoru. Prva je bila Lokomotiva iz Moskve.

Stefan Mugoša je u sastavu Šerifa bio na terenu posljednjih pet minuta.

Braga je prošla uprkos porazu od Bašakšehira (2:1), a u sastavu iz Portugala je cijeli meč odigrao crnogorski vezista Nikola Vukčević, i to kao kapiten.

Grupa A: Slavija Prag - Astana 0:1, Viljareal - Makabi Tel Aviv 0:1;

Tabela: Viljareal 11, Astana 10, Slavija Prag 8, Makabi 4.

Grupa B: Dinamo Kijev - Partizan 4:1, Jang Bojs - Skenderbeg 2:1;

Tabela: Dinamo 13, Partizan, Jang Bojs 6, Skenderbeg 5.

Grupa C: Hofenhajm - Ludogorec 1:1, Bašakšehir - Braga 2:1;

Tabela: Braga 10, Ludogorec 9, Bašakšehir 8, Hofenhajm 5.

Grupa D: Austrija Beč - AEK 0:0, Rijeka Milan 2:0;

Tabela: Milan 11, AEK 8, Rijeka 7, Austrija 5.