Nula u derbiju Rima, Verona ugrabila bod protiv Juventusa

Derbi dela Kapitale je bio jednosmjerna ulica, "vučica" je diktirala tempo, stvarala šanse, ali ih nije koristila. Lacio se odlučio na odbranu gola Beriše i u tome uspio
4 komentar(a)
Lacio - Roma, Foto: Reuters
Ažurirano: 09.02.2014. 22:12h

Lideri Serije A osvojili su samo po bod u 23. kolu - Roma je u rimskom derbiju igrala bez golova protiv Lacija, a Juventus je u samom finišu ostao bez pobjede u Veroni (2:2).

Derbi dela Kapitale je bio jednosmjerna ulica, "vučica" je diktirala tempo, stvarala šanse, ali ih nije koristila. Lacio se, s druge strane, odlučio na odbranu gola Beriše i u tome uspio...

"Stara dama" je mogla da prvi put stekne dvocifrenu prednost nad najvećim rivalom (uz utakmicu više) i bila je na pravom putu, jer je golovima Karlosa Tevesa vodila 2:0 protiv Verone.

Domaći su smanjili preko Luke Tonija u 52. minutu, da bi veliki bod donio Huan Ignasio Gomes u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Inter je nakon pet mečeva pobijedio u 2014. godini.

Na "Đuzepe Meaci" je teškom mukom savladan Sasuolo sa 1:0, a jedini gol je dao Valter Samuel u 48. minutu nakon kornera koji je izveo debitant Ernaneš.