Odlučuju revanši: Mladost pobijedila Gandžasar, minimalan poraz Zete

Mladost pobijedila Jermene golom Milana Đurišića u 57. minutu sa bijele tačke. Istim rezultatom Zeta je poražena u Sarajevu od Željezničara
64 pregleda 0 komentar(a)
FK Mladost - Gandžasar, Foto: Filip Roganović
Ažurirano: 29.06.2017. 20:49h

Mladost ima prednosr pred revanš 1. kola kvalifikacija za Ligu Evrope, ali može da žali što ona nije veća od jednog gola.

Nakon podgoričkih 1:0 protiv Gandžasara, crnogorskom predstavniku ostaje strah pred revanš narednog četvrtka, ali i vjera da je, makar po onom što se večeras vidjelo, bolji rival od vicešampiona Jermenije.

Nakon mirnih prvih 45 minuta, Mladost je bila dominantna u drugom poluvremenu - povela je iz penala koji je realizovao Milan Đurišić, a onda preko Marka Ćetkovića, Zorana Petrovića i Nikole Vukčevića stvorila velike šanse da udvostruči prednost.

Svaki put je fenomenalno reagovao golman gostiju Gligor Meliksetjan koji se tako iskupio za očajnu intervenciju kod penala...

Posljednji zicer je imao Marko Burzanović u 88. kada je pogodio stativu.

Na Grbavici presudio gol Lendrića

Zeta je protiv sebe imala pun stadion i raspoloženog protivnika, ali ima aktivan rezultat pred revanš protiv Željezničara u 1. rundi kvalifikacija za Ligu Evrope.

Golubovčani su poraženi na Grbavici sa 1:0 i to je rezultat kojim mogu da budu zadovoljni nakon svega viđenog u prvom duelu.

Željo-Zeta 1:0 by goloviliga

Jedini gol djelo je Ivana Lendrića u 48. minutu koji je matirao Marka Novovića poslije asistencije Jadranka Bogićevića.

TOK MEČEVA

Kraj utakmice u Sarajevu - Zeta je izgubila sa 1:0.

90+2. minut - dobra prilika za Željezničar, Zakarić je šutirao iz daljine, a golman Novović paradom odbio loptu u korner.

90. minut - na Grbavici će se igrati još 4 minuta sudijskog dodatka.

Još 5 minuta do kraja meča u Sarajevu.

Kraj u Podgorici. Mladost - Gandžasar 1:0.

90+5. minut - posljednja izmjena u Mladosti, Stijepović/Krkotić.

90. minut - na stadionu pod Goricom igraće se još 5 minuta sudijske nadoknade.

74. minut - šansa za Zetu: nakon centaršuta Kalezića, Ljuljđuraj je pokušao makazicama, ali je njegov šut završio pored stative.

70. minut - na teren stadiona na Grbavici ulazi Darko Mrković, ali u dresu Žaljezničara. Bivši igrač Zete zamijenio je Radinovića.

80. minut - druga izmjena u ekipi Mladosti: na terenu je Burzanović, izašao je Petrović.

64. minut - Prva izmjena u sastavu Zete. Ušao je Rogošić, a izašao Milojko.

Zeta je dobro reagovala nakon primljenog gola na Grbavici, ali je i dalje daleko od šanse da izjednači.

73. minut - Prva izmjena u ekipi Mladosti. Umjesto Kneževića je ušao Kopitović.

71. minut - Još jedna velika šansa za Mladost i izvnaredna intervencija golmana Meliksetjana koji je odbranio udarac Vukčevića poslije gužve u kaznenom prostoru.

65. minut - Šut Ćetkovića, pa pokušaj Petrovića - Mladost juri drugi gol.

48. minut - Gubi Zeta u Sarajevu, strijelac za Željezničar je Lendrić nakon asistencije Bogičevića.

Počelo je drugo poluvrijeme u Sarajevu.

57. minut - GOOOOL! Mladost je povela, sa bijele tačke je pogodio Đurišić.

Penal za Mladost, i to bizaran - nakon što je lopta ispala golmanu Meliksetjanu, a onda udarila u ruku neopreznog Memovića.

52. minut - Najbolja prilika za Mladost! Šutirao je Petrović iskosa sa lijeve strane, a defanzivac gostiju je izbacio loptu sa gol linije.

50. minut - Dobra šansa za Mladost, imao ju je Marko Ćetković, ali je golman gostiju dobro pratio situaciju.

Počelo je drugo poluvrijeme na meču Mladost - Gandžasar.

Kraj prvih 45 minuta na Grbavici: Željezničar - Zeta 0:0.

U toku je 40. minut igre u Sarajevu - rezultat je 0:0 u okršaju Željezničara i Zete.

Pokušao je kapiten Želje Zeba, ali golman Novović nije imao problema.

Poluvrijeme u Podgorici - nema golova u meču Mladosti i Gandžasara.

Zeta se oslobodila početkog pritiska Želje i krenula u napade. Crnogorski tim je sve opasniji.

36. minut - Mladost je bila blizu pogotka, ali je Vukčević glavom poslije slobodnog udarca Krkotića šutirao pored gola.

Željezničar je u 15. minutu imao najbolju šansu od starta meča protiv Zete. Izblokiran je Zec. Potom je priliku imao i Radinović.

Sutjeska je poražena u prvom meču 1. kola kvalifikacija - u Sofiji je bilo 3.1 za Levski.

Nakon desetak minuta igre na Grbavici u duelu Željezničara i Zete nema prilika.

12. minut - Mladost je imala najbolju priliku do sada. Probao je Krkotić sa ivice kaznenog prostora, ali je Meliksetjan odbranio.

Sastavi timova:

Željezničar: Kjosevski, Stevanović, Graovac, Bogičević, Stanić, Radinović, Blagojević, Zec, Zeba, Zakarić, Lendrić.

Zeta: Novović, P. Pešukić, Cavnić, Vujačić, Sekulić, Adžović, Milojko, Ljuljđuraj, Kukuličić, Krstović, Kalezić.

Počeo je i duel Željezničara i Zete u Sarajevu.

6. minut - Prvu veliku šansu imali su gosti - tamnoputi Mandijangu je prošao pored Cicmila, ali je Ljuljanović dobro reagovao. Potom je izblokiran i udarac Klaudira.

Prvi ozbiljan napad Mladosti je rezultirao kornerom, ali Gandžasar se bez problema odbranio.

Mladost: Ljuljanović, Đurišić, Cicmil, Vukčević, Novović, Ćetković, Bukorac, Kaluđerović, Petrović, Knežević, Krkotić.

Gandžasar: Meliksektjan, Minasjan, Memović, Išhanjan, Aleks Žunior, Vbejmar, Jusbašjan, Musonda, Mandijangu, Val, Klaudir.

Počela je utakmica pod Goricom.

Mladost od 20.30 časova iz Podgorice kreće u evropsku avanturu - rival u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope je jermenski Gandžasar.

Ako neki crnogorski klub posljednjih godina u evropske utakmice ulazi sa entuzijazmom, energijom i željom za dokazivanjem, onda je to Mladost.

Videoton, Senica, Nefči..., padali su pod Goricom, stizala je Mladost i do dvomeča sa Seviljom prije dvije godine.

"Mi na ovu utakmicu ne gledamo kao da je "nužno zlo", kako su evropske mečeve nazivali neki treneri koji su radili u Crnoj Gori, već kao vrlo značajnu. Vidim da su igrači maksimalno motivisani, veoma raspoloženi. Samo je važno da energiju koju imamo usmjerimo na pravi način i da odigramo kako znamo", rekao je trener Dejan Vukićević.

Pobjednik ovog dvomeča sastaće se sa austrijskim Šturmom.

A od 20.45 počinje meč između Željezničara i Zete u Sarajevu, takođe u 1. rundi kvalifikacija za Ligu Evrope.

"Došli smo da se nadigravamo", poručio je trener Golubovčana Dušan Vlaisavljević.