Old Firm bez dileme: Seltik potopio Rendžers sa 5:1!

'Kelti', su, tako, slavili i u trećem od četiri ligaška derbija (5:1, 2:1), a bili su bolji i u Liga Kupu (1:0) i Superkupu Škotske (2:0).
Seltik, Foto: Reuters
Ažurirano: 29.04.2017. 13:51h

Seltik je još 2. aprila ovjerio 48. šampionsku titulu, ali pobjede protiv gradskog rivala uvijek imaju poseban ukus, posebno ako se ostvare na impresivan način - Seltik je kao gost na Ajbroksu razbio Rendžers sa 5.1 u 409. 'Old Firm' derbiju, u prvom meču 34. kola plej-ofa Premijeršipa.

Gosti su poveli u 7. minutu, kada je Skot Sinkler pogodio iz penala, da bi samo jedanaest minuta kasnije Leon Grifits udvostručio prednost gostiju.

Dominacija Seltika nastavila se u drugom poluvremenu, u 52. minutu je pogodio Kalum Mekgregor, a u 66. Dedrik Bojata.

"Policajci" su uspjeli da smanje u 81. minutu preko Kenija Milera, prije nego što je Mikael Lustig postavio konačan rezultat.

Ekipa Brendana Rodžersa i dalje ne zna za poraz u ligi, zauzima prvo mjesto sa 94 boda i gol razlikom 92:23, dok je Rendžers trećeplasiran sa 58 bodova.

Drugoplasiran je Aberdin sa nestvarnih 27 bodova manje od Seltika.