Olimpijska reprezentacija Brazila pregazila SAD

Nejmar, Marselo i Hulk, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 31.05.2012. 09:09h

Fudbaleri SAD prije pet dana su pregazili Škotsku (5:1), a onda je u Vašington stigla olimpijska reprezentacija Brazila...

Tim Mana Menezesa, koji je iskoristio pravilo i izabrao tri sjajna igrača starija od 23 godine (Hulk, Tijago Silva i Marselo), savladao je Jenkije sa 4:1.

Blistao je napadač Santosa Nejmar, koji je postigao jedan gol iz penala i imao dvije asistencije.

Brazilci su poveli u 12. minutu, nakon što je najveći talenat svjetskog fudbala realizovao jedanaesterac koji je skrivio Oguči Onijevu (igrao rukom u šesnaestercu).

Na 2:0 povisio je as Milana Tijago Silva glavom, nakon Nejmarovog ubacivanja iz kornera, a u završnici prvog poluvremena smanjio je Erules Gomes i vratio nadu Amerikancima.

Izabranici Jirgena Klinsmana u 52. minutu bili su samo nijemi posmatrači, kada je nakon sjajne akcije Hulka i Nejmara precizan bio Marselo.

Konačnih 4:1 postavio je Alešandre Pato u 87. minutu, nakon dodavanja lijevog beka Reala.