Omladinci Engleske prvaci Evrope

"Gordi Albion" je u finalnoj utakmici u Tbilisiju savladao Portugal sa 2:1.
Engleska, Foto: Uefa.com
Ažurirano: 15.07.2017. 18:35h

Reprezentacija Engleske do 19 godina osvojila je Evropsko prvenstvo, koje je održano u Gruziji.

"Gordi Albion" je u finalnoj utakmici na stadionu "Tengiz Burjanadze" u Goriju savladao Portugal sa 2:1.

Poveli su Englezi u 50. minutu, golom Salimena iz Aston Vile, ali je samo šest minuta kasnije mladi defanzivac Čelsija Sterling iz voleja poslao loptu u svoju mrežu za izjednačenje Portugala

Portugalci su bili bolji nakon izjednačenja, činilo se da imaju Engleze kada je u 68. minutu sijevnula kontra koju je u gol pretvorio napadač Mančester sitija Lukas Nmeča.

Englezi su u posljednjih devet minuta igrali bez isključenog Taja Eduna iz Fulama, ali Portugal nije mogao do novog izjednačenja.

Titulom prvaka Evrope za omladince Englezi su zaokružili sjajno fudbalsko ljeto, kada su u pitanju mlađe kategorije.

Reprezentacija Engleske do 20 godina je prije samo dva mjeseca osvojila Svjetsko prvenstvo koje je održano u Južnoj Koreji.

Selekcija "gordog Albiona" do 17 godina je na volšeban način ostala bez titule prvaka Evrope početkom juna, kada je primila gol za 2:2 od Španije u petom minutu sudijskog dodatka, a potom izgubila na penale.

Konačno, mlada reprezentacija Engleske je na EP do 21 godine prošlog mjeseca osvojila treće mjesto, pošto je u polufinalu poražena od Njemačke, takođe na penale.