Omladinci u gostima poraženi od Danske

59 pregleda 0 komentar(a)
Camaj, Foto: Fudbalski savez Crne Gore
Ažurirano: 23.09.2014. 21:07h

Mlađa omladinska reprezentacija Crne Gore poražena je danas u Kopenhagenu od Danske 2:1, u prvom prijateljskom susretu.

Izabranici Aleksandra Miljenovića su dobro otvorili meč i već nakon osam minuta došli do prednosti - Oliver Šarkić je prošao po lijevoj strani, ubacio loptu u kazneni prostor protivnika gdje je sačekao Petrović i udarcem glavom matirao protivničkog golmana.

U 29. minutu Danci su došli do izjednačenja. Tajhosen je centrirao sa lijeve strane, lopta se prošetala kroz naš kazneni prostor i došla do Kristijansena koji je sa sedam metara šalje iza leđa Vuksanovića.

Pitanje pobjednika riješeno je u 76. minutu kada je Duelund iskoristio smušenost naše posljednje linije i sa šest metara pogodio metu.

Do kraja susreta naša selekcija mogla je i do izjednačenja ali je golman Danske izbacio loptu sa gol linije nakon udarca glavom Perovića.

"Dobra utakmica, obostrano kvalitetna igra u kojoj su oba rivala imala svoje šanse. Ipak, smatram da je na kraju ipak pobijedio spreminiji tim. U našoj igri bilo je puno dobrih stvari ali i grešaka koje treba ispravljati", rekao je Miljenović.

Revanš meč zakazan je za četvrtak u 16 sati.

Danska – Crna Gora 2:1

Kopenhagen - Stadion "Espenlundens". Gledalaca: 500. Žuti kartoni: Đuričković, Šarkić (Crna Gora), Strijelci: Petrović 8. (Crna Gora), Kristijansen 29, Duelund 76. (Danska).

Danska: Andreas Rahauge, Aleksander Munksgard, Benjamin Lund (Sami Skite), Jakob Rasmusen, Frederik Launborg, Emre Mor (Jakob Hansen Niklasen), Mads Tajhosen, Mikael Duelund, Kristian Veber (Morten Rokdal).

Crna Gora: Milisav Vuksanović, Stefan Knežević, Ivan Batrićević, Stefan Vukčević, Božidar Đukić, Zoran Petrović (Mihailo Perović), Miomir Đuričković, Oliver Šarkić, Driton Camaj (Bojan Vukićević), Blagoje Đurković, Bojan Magud (Danilo Pavićević).