Omladinke poražene i od Bugarki u penal seriji

Ženska omladinska fudbalska reprezentacija Crne Gore, Foto: FSCG
Ažurirano: 25.05.2017. 19:04h

Ženska omladinska fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je danas od Bugarske nakon slabijeg izvođenja jedanaesteraca ukupnim rezultatom 5:2, u drugom kolu UEFA razvojnog turnira u Varni.

Utakmica je u regularnom toku završena neriješeno 2:2.

Crnogorske fudbalerke poslije slabijeg izvođenja jedanaesteraca izgubile su i juče od Hrvatske (5:4) na startu turnira.

Izabranice selektora Derviša Hadžiosmanovića povele su golom Jasmin Rihtštajner u 20. minutu.

Prednost na 2:0 povisila je Aleksandra Popović u 51.

Na 2:1 smanjila je Julijana Aleksandrova u 80, a izjednačujući pogodak postigla je Estel Dončeva u 83. minutu.

Selektor Hadžiosmanović kazao je da su crnogorske fudbalerke imale dva gola prednosti i još dvije velike prilike da riješe utakmicu.

"Nijesmo ih nažalost iskoristili. U posljednjih deset minuta Bugarke su uspjele da nakon prekida dođu do izjednačenja, pa smo ponovo došli u situaciju da pitanje pobjednika rješavamo udarcima sa bijele tačke. Pred nama su dva slobodna dana na turniru, koja će nam dobro doći za oporavak ekipe i pripremu za nova dva duela", kazao je Hadžiosmanović.

Crna Gora će u trećem kolu, 28. maja, igrati sa Moladvijom.

U posljednjem kolu, 29. maja, protivnice crnogorskim fudbalerkama biće Rumunija.