Opet kiks Napolija, Inter i Lacio siloviti

Borba za Ligu šampiona sve žešća
Mauro Ikardi Inter, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 31.03.2018. 18:11h

Roma je stala nakon tri pobjede, Inter pobijedio treći put u posljednja četiri meča, dok je Lacio malu krizu prebrodio goleadom u duelu sa Beneventom.

Borba za plasman u Ligu šampiona tako je dobila novu dimenziju - trećeplasirana "vučica" uz meč više ima dva boda prednosti u odnosu na Inter, dok je Lacio na petom mjestu na minus tri u odnosu na gradskog rivala.

Roma je izgubila dva boda u Bolonji (1:1), a zasluženi remi na "Dal'Ari" joj je donio rezervista Edin Džeko 15 minuta prije kraja.

Domaćin je prethodno poveo golom Čileanca Erika Pulgara u 18. minutu.

A Inter kao da je uhvatio zalet za finiš sezone - na "Meaci" je rutinski slavio protiv Verone (3:0) i u dobrom raspoloženju čeka gradski derbi sa Milanom u srijedu.

Da se Veroni loše piše bilo je jasno već nakon četrdesetak sekundi kada je pogodio Mauro Ikardi, a u 13. minutu je prednost udvostručio Ivan Perišić.

Интер – Верона | Обзор матча от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Perišić i Ikardi su kreirali i treći gol koji je postigao Argentinac početkom drugog poluvremena i došao do brojke od 105 pogodaka u Seriji A.

Lacio nije imao milosti prema Beneventu, bilo je čak 6:2, iako su gosti u 49. imali vođstvo od 2:1.

Ipak, nisu mogli bolje od toga s igračem manje, pa su Rimljani do vrha napunili mrežu najslabije ekipe u ligi.

Dvostruki stijelac je bio Ćiro Imobile, pogađali su i Felipe Kaisedo, Stefan de Fraj, Lukas Leiva i Luis Alberto, a naš reprezentaivac Adam Marušić je igrao cijeli meč.

Napoli izgleda gubi dah u borbi za Skudeto sa Juventusom - osvojio je samo bod protiv Sasuola (1:1).

"Azuri" uz meč više od Juvea imaju bod manje...

Rezultati 30. kola

Atalanta - Udineze 2:0

Petanja 68, Masijelo 75.

Kaljari - Torino 0:4

Falke 61, Ljajić 65, Ansaldi 79, Obi 89.

Lacio - Benevento 6:2

Imobile 19, 68, Kaisedo 60, De Fraj 66, Leiva 83, Alberto (penal) 90+1 - Kataldi 23, Giljerme 51.

Bolonja - Roma 1:1