Prvi gol za Kosovo u istoriji dao je Beriša iz penala
69 pregleda 78 komentar(a)
David Silva, Foto: Reuters
Ažurirano: 05.09.2016. 20:56h

Srbija je dugo bila bezidejna, potom je preokrenula, ali je Republika Irska na kraju zasluženo odnijela bod iz kišnog Beograda (2:2).

Gosti su vodili od 3. minuta i gola Hendrika, ali se u nastavku promijenilo sve.

Domaćin je konačno zaigrao u drugom poluvremenu i preokret je stigao u periodu od 62. do 69. minuta.

Izjednačio je Filip Kostić, a činilo se da je sve riješeno kada je Dušan Tadić pogodio iz (sumnjivog) penala koji je iznudio upravo Kostić.

Kada je izgledalo da Srbija ima sve, Irci su dočekali korner nakon kojeg je Marfi neometan matirao Rajkovića.

U istoj grupi, Austrija je opravdala je ulogu favorita u Tbilisiju (2:1).

Austrijanci, koji se nisu proslavili na Euru u Francuskoj nakon sjajnih partija u kvalifikacijama, do trijumfa su stigli golovima Martina Hinteregera u 16. i Marka Janka u 42. minutu.

Skromna Gruzija se nije predavala, ali je bilo daleko od šanse da izvuče utakmicu.

Tračak nade domaćinu dao je Žano Ananidze u 78. minutu, ali to je bilo sve...

Istorijski bod osvojilo je Kosovo, koje je u Turkuu odigralo 1:1 protiv Finske.

Domaćin je vodio do 60. minuta kada je Beriša iz penala dao prvi gol ikada u takmičarskim mečevima za Kosovare.

U istoj grupi, viđeni su identični rezultati kao u Finskoj - remizirali su Hrvatska i Turska u Zagrebu, te Ukrajina i Island...

A u grupi G su favoriti opravdali očekivanja - Italija je slavila u Izraelu sa 3:1, dok je Španija lako izašla na kraj sa Lihtenštajnom - bilo je 8:0.

Treći meč grupe, izmeđi Albanije i Makedonije, prekinut je u Skadru 79. minutu kod rezultata 1:1 zbog nevremena.

GRUPA D: Gruzija - Austrija 1:2, Srbija - Republika Irska 2:2, Vels - Moldavija 4:0.

GRUPA G: Španija - Lihtenštajn 8:0, Albanija - Makedonija (prekid kod rezultaat 1:1), Izrael - Italija 1:3.

GRUPA I: Hrvatska - Turska 1:1, Ukrajina - Island 1:1, Finska - Kosovo 1:1.

Utorak

GRUPA A: Švedska - Holandija, Bugarska - Luksemburg, Bjelorusija - Francuska

GRUPA B: Švajcarska - Portugal, Farska Ostrva - Mađarska, Andora - Letonija.

GRUPA H: Kipar - Belgija, BiH - Estonija, Gibraltar - Grčka.

Odigrano u nedjelju

GRUPA C: San Marino - Azerbejdžan 0:1, Norveška - Njemačka 0:3, Češka - Sjeverna Irska 0:0.

GRUPA E: Kazahstan - Poljska 2:2, Danska - Jermenija 1:0, Rumunija - Crna Gora 1:1.

GRUPA F: Litvanija - Slovenija 2:2, Slovačka - Engleska 0:1, Malta - Škotska 1:5.