Ova dva detalja su presudila na meču Real - Bajern: Navas je branio, Ulrajh poklanjao

6 komentar(a)
real bajern, Foto: Reuters
Ažurirano: 01.05.2018. 20:45h

Nakon uzbudljivih i dramatičnih 90 minuta revanša u Madridu, Real je stigao do finala i u Kijevu će braniti trofej Lige šampiona.

Dvostruki uzastopni prvak Evrope igrao je neriješeno sa Bajernom 2:2 i sačuvao prednost iz Minhena od 2:1.

Moglo je sve da bude drugačije, Bavarci su u 180 minuta pokazali više, a kada se sve sabere i kada se napravi rezime, zaključak bi mogao da bude da su presudili golmani.

Bajernov Ulrajh je bio tragičar, jer je početkom drugog poluvremena napravio tešku i neoprostivu grešku na ovom nivou, bukvalno poklonio gol Benzemi za 2:1.

Dok je Ulrajh poklanjao, Navas je branio, a posebno se istakao 15-ak minuta prije kraja, kada je blistavom reakcijom spriječio Tolisoa da postigne treći gol za Bajern i možda riješi meč.

Kada se na ova dva detalja doda i treći, iz Minhena - velika greška Rafinje, koja je prethodila golu Marka Asensija za 2:1 u prvom meču, onda je i jasno zašto je Real stigao do Kijeva.