Paklena Borusija, Bajern jedva

Borusija, Foto: REUTERS
Ažurirano: 28.09.2013. 18:54h

Borusija i Bajern su opet pobijedili, ali su ostavili različit utisak - "milioneri" su do vrha napunili mrežu Frajburga (5:0), dok je aktuelni šampion jedva izašao na kraj sa Volfsburgom kod kuće (1:0).

Sastav iz Dortmunda je tako nakon sedam kola i dalje prvi, i to zbog gol-razlike koja je plus četiri u odnosu na bavarskog giganta.

Goleadu na "Signal Iduna parku" je otvorio Marko Rojs u finišu prvog poluvremena sa dva gola, a u nastavku se probudio i Robert Levandovski (takođe dvostruki strijelac), a upisao se i rezervista Kuba Blaščikovski...

Pep Gvardiola je pomalo eksperimentisao (Filip Lam je igrao zadnjeg veznog), Bajern je bio blijed, ali je ipak nadmudrio "vukove" - jedini gol je dao Tomas Miler u 63. minutu poslije sjajne akcije Džerdana Šaćirija i Franka Riberija.

Veliku seriju je nastavio i Bajer, koji je bio bolji od Hanovera (2:0), dok je Šalke ispustio pobjedu u Hofenhajmu (3:3), iako je dva puta imao po dva gola prednosti...

Trener Hamburgera Bert van Marvajk je vodio tim prvi put u Bundes ligi i osvojio je bod - HSV je do remija u Frankurtu stigao golom Marsela Jansena u 86. minutu (2:2).

Bajer - Hanover 2:0 (Rolfs 23, Sam 37)

Bajern - Volfsburg 1:0 (Miler 63)

Borusija D. - Frajburg 5:0 (Rojs 35, 45+2 (penal), Levandovski 58, 70, Blaščikovski 70)

Herta - Majnc 3:1 (Alagui 48, 73, Ben Hatira 74 - Miler 8)

Hofenhajm - Šalke 3:3 (Modeste 16, Firmino (penal) 48, Abraham 61- Boateng 3, Matip 13, Heger 40)

Ajntraht - Hamburger 2:2 (Flum 31, Rus 54 - Lasoga 45+3, Jansen 86)