Palermo razbio Napoli, Salah već pogađa i asistira

Palermo, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 14.02.2015. 21:58h

Taman kada se činilo da je Napoli uhvatio ritam i krenuo u juriš na drugo mjesto, uslijedio je šamar - tim Rafaela Benitesa je u Palermu po ko zna koji put u sezoni pokazao boljke u defanzivi i na kraju čak može da bude i zadovoljan što je primio samo tri gola (3:1).

Gostovanje na "Barberi" se za Napolitance pretvorilo u košmar u 14. minutu kada je golman Rafael Kabral dozvolio da mu Marokanac Ašraf Lazar da gol sa skoro 40 metara (italijanski mediji su precizno izračunali 39 metara i 53 centimetra), a domaćini su nakon toga igrali kao u transu.

Franko Vaskes je do poluvremena povisio prednost, a onda u 65. u kontranapadu asistirao Luki Rigoniju i najavio debakl "azura".

A poraz Napolija je u borbi za treće mjesto iskoristila Fiorentina, koja je u seriji od šest mečeva bez poraza nakon što je bila bolja od Sasuola (3:1).

Trener "viole" Vinćenco Montela je sigurno zadovoljan nakon što je na djelu vidio kakvo je pojačanje dobio u liku Mohameda Salaha. Egipćanin, koji je stigao u Fiorentinu iz Čelzija u sklopu transfera Huana Kvadrada u London, otvorio je utakmicu u 30. minutu na pas Kume Babakara, a već u 32. se napadaču revanširao i vratio mu asistenciju za 2:0.

Mohamed Salah (Fiorentina)

Tada je postalo jasno da tri boda idu u Firencu, a Babakar je u 62. povisio na nedostižnih 3:0.

Sve što je uradio domaćin bilo je da smanji na 3:1 preko Domenika Berardija u 67. minutu.

Stefan Savić je odigrao čitac meč, a u 54. minutu je dobio žuti karton.

Sasuolo - Fiorentina 1:3 (Berardi 67 - Salah 30, Babakar 32, 62)

Palermo - Napoli 3:1 (Lazar 14, Vaskes 36, Rigoni 65 - Gabjadini 82)