PAO u problemu pred revanš, Dinamo se mučio sa Mariborom

Ako Andalužani u revanšu izdrže na Olimpijskom stadionu u Atini naći će se prvi put u elitnom takmičenju, a po onome što su pokazali večeras protiv Grka i zaslužuju mjesto među velikane...
11 komentar(a)
Malaga, Foto: Reuters
Ažurirano: 22.08.2012. 21:24h

Malaga je na korak od Lige šampiona, nakon što je u prvom meču na svom terenu nadigrala Panatinaikos i slavila sa 2:0.

Španski predstavnik je poveo u 17. minutu preko Martina Demikelisa, a u 34. je konačan rezultat postavio Eliseu.

U nastavku su oba tima (pogotovo Malaga) imali po nekoliko dobrih šansi za gol, ali su briljirali golmani - Kabaljero na jednoj i Karnezis na drugoj strani.

Dinamo Zagreb je imao sreće u žrijebu kada je izvukao Maribor, ali su Slovenci opomenuli „modre” da razlika u kvalitetu ipak nije drastična.

Hrvatski šampion je, istina, slavio sa 2:1 na Maksimiru, ali će u revanšu u Ljubljani biti vatre.

Domaćin je vodio golom Čopa, poravnao je Badelj (pogodio svoju mrežu), ali se kapiten ispravio kasnije kada je postavio konačan rezultat.

Fatos Bećiraj je u igru ušao u 58. minutu umjesto Anta Rukavine.

Dobar rezultat pred revanš ima i BATE Borisov, koji je savladao Hapoel Šmonu sa 2:0 i mirno ide na revanš u Izrael.

AEL Limasol, tim koji je u 3. kolu eliminisao Partizan, savladao je Anderleht na Kipru (2:1) golovima Žuniora i Migela.

Jedini gol za Belgijance dao je Mbokani.

Jedini remi u večerašnjim mečevima viđen je u Portugalu - u duelu Brage i Udinezea (1:1).

Dušan Basta je pogodio za prednost "zebri" u 23, a konačan rezultat je potpisao Ismaili.