Parma šokirala Fiorentinu u 93. minutu

Gosti došli do boda golom Masima Gobija u sudijskoj nadoknadi. Povrijedio se Đuzepe Rosi
1 komentar(a)
Vinćenco Montela, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 30.09.2013. 21:21h

Fiorentina od starta sezone ima mnogo problema, maleri s povredama su nastavljeni i večeras (opet se povrijedio Đuzepe Rosi), a pravi šok je uslijedio tek u sudijskoj nadoknadi duela sa Parmom - "viola" je prokockala tri boda pogotkom koji je primila u 93. minutu za 2:2.

Gosti iz Emilija Romanje su vodili na poluvremenu (pogodio Valter Gargano u 45. minutu), ali je Fiorentina u nastavku krenula da napada u talasima - to je rezultat dalo u 64. izjednačenjem Gonsala Rodrigesa, a onda i devet minuta prije kraja kada je pogodio pomalo zaboravljeni Huan Manuel Vargas.

Kada se činilo da je to to, da je domaćin izvukao bitnu pobjedu, Parma je preko Masima Gobija iskoristila lošu rekaciju odbrane Fiorentine na čeku s golmanom Netom i osvojila bod...

Italijanski mediji navode da povreda Rosija nije ozbiljnije prirode, da je u pitanju mišić, ali Monteli to sada nije trebalo, pogotovo kad je van terena Mario Gomes.

Stefan Savić je odigrao cijeli meč na "Frankiju"...

Fiorentina se tako osamila na 5. mjestu na tabeli sa 13 bodova, pet manje od lidera Rome.

Rezultati 6. kola:

Fiorentina - Parma 2:2 (Gonsalo 64, Vargas 78 - Gargano 45, Gobi 90+3).

Juče: Atalanta - Udineze 2:0, Kaljari - Inter 1:1, Katanija - Kjevo 2:0, Sasuolo - Lacio 2:2, Verona - Livorno 2:1, Torino - Juventus 0:1, Roma - Bolonja 5:0.

Subota: Đenova - Napoli 0:2, Milan - Sampdorija 1:0.