Šampion sada opet ima tri boda više od Rimljana
2 komentar(a)
Andrea Pirlo, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 01.11.2014. 21:53h

Juventus je opet usamljen na vrhu, iako se više od 60 minuta mučio na "Kastelaniju" protiv Empolija.

Ipak, tri boda su stigla, a šampiona je ka trijumfu lansirao Andrea Pirlo iz slobodnog udarca u 61. minutu, pa je već tada bilo jasno da skromni domaćin teško može da ugrozi trijumf Juvea.

Tačku na trijumf stavio je Alvaro Morata u 72. minutu, pa je Masimilijano Alegri mogao da bude zadovoljan, jer je istovremeno i odmorio jedan dio tima (Karlos Teves i Štefan Lihtštajner su ušli tek u nastavku, Pol Pogba ostao na klupi).

Juve je tako na najbolji način iskoristio poraz Rome od Napolija (2:0) i sada opet ima tri boda više od "vučice".

A Rimljani nisu imali šansi u Napulju, jer su "azuri" od prve sekunde dominirali i došli do prednosti već u 3. minutu kada je pogodio Gonsalo Iguain.

Iguain, Marek Hamšik, Hose Kaljehon i Lorenco Insinje su u prvom poluvremenu imali nekoliko prilika da riješe pitanje pobjednika, a trijumf je potpisan tek u 85. minutu kada je pogodio Kaljehon.

Napokon je krenulo i Parmi, i to protiv Intera - tim sa "Tardinija" je slavio sa 2:0 golovima Paola de Ćeljea i prekinuo seriju od šest poraza.

Parmi je ovo drugi trijumf, nakon što je u 3. kolu savladala Kjevo u Veroni, i tri boda koja su vjerovatno sačuvala posao Robertu Donadoniju...

S druge strane, poraz Intera možda znači i kraj ere Valtera Mazarija na klupi "crno-plavih", jer italijanski mediji već danima pišu da bi mogao da ga naslijedi Roberto Manćini.

Mazari večeras ni iz devetog pokušaja nije uspio da poveže tri pobjede kao trener Intera...

Parma - Inter 2:0 (De Ćelje 5, 76)

Empoli - Juventus 0:2 (Pirlo 621, Morata 72)

Napoli - Roma 2:0 (Iguain 3, Kaljehon 85)