Partizan blijed na „Teatru snova”, Junajted u nokaut fazi

Borusija Menhengladbah golom Markusa Tirama u 95. minutu savladala Romu 2:1
3879 pregleda 0 komentar(a)
Markus Rašford postiže treći gol za Junajted, Foto: Beta/AP

Nakon Sevilje, Bazela i Seltika, plasman u nokaut fazu Lige Evrope su izborili i Mančester junajted i Espanjol.

Dvije sedmice nakon što su nezasluženo trijumfovali u Beogradu, „crveni đavoli” su večeras održali čas fudbala Partizanu i slavili 3:0.

Mladi Mejson Grinvud je u 22. minutu iskoristio grešku odbrane tima Sava Miloševića i rutinski savladao Vladimira Stojkovića, u 33. je Antoni Marsijal izbacio sve i majstorski povisio na 2:0, da bi i treći član napadačkog trija, Markus Rašford, sjajno pogodio u 49. minutu.

Time je tim Ole Gunara Solskjera obezbijedio jedno od prva dva mjesta u grupi L, a „crno-bijeli” imaju četiri boda manje od AZ Alkmara (savladao Astanu 5:0).

Izabranici Sava Miloševića naredne sedmice moraju da trijumfuju u Holandiji kako bi ostali u igri za evropsko proljeće...

Espanjol je bio vrlo ubjedljiv protiv Ludogoreca (6:0) i tako i on stigao do dovoljnih 10 bodova. Blizu su i Braga i Volvs, koji imaju 10, odnosno devet bodova u grupi K, ali još može da ih prestigne Slovan sa četiri.

Englezi su večeras drugi put savladali Slovake, ovog puta golom Raula Himenesa u 92. minutu za ekstazu na "Molinou".

U jednom od derbija večeri, Borusija Menhengladbah je još jednom u sudijskoj nadoknadi rasplakala Romu.

Prije 14 dana je dala gol iz nepostojećeg penala za 1:1, a večeras je Markus Tiram dao gol za pobjedu (2:1) u 95. minutu!

Prije njega je sve radio Federiko Fasio - u 35. minutu je postigao autogol, a u 64. izjednačio i tako se iskupio.