Partizan izgubio u Bugarskoj, Seltik se provukao

50 pregleda 2 komentar(a)
Seltik, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 31.07.2013. 21:22h

Partizan je poveo protiv šampiona Bugarske Ludogoreca u Razgradu, ali će u revanšu imak morati da juri minus - četa Vuka Rašovića izgubila je 2:1 i nakon preokreta domaćina serviranog u samo 11 minuta.

"Crno-bijeli" su poveli na startu nastavka golom Jojića, ali su Brazilac Marselinjo i Bugarin Aleksandrov u 54. i 65. minutu pobjegli odbrani rivala za potpuni obrt.

"Ludogorec ima blagu prednost u revanšu, jer je pobijedio, ali vidim veliku šansu da dobijemo pred našim navijačima i prođemo dalje. Povukli smo se poslije gola, možda iz psiholoških razloga", kazao je Vuk Rašović nakon meča.

Debi u dresu Partizana upisao je crnogorski internacionalac Petar Grbić, koji je igrao do 59. minuta. Koji trenutak kasnije debitovao je i Erik Đemba-Đemba, nekadašnji fudbaler Mančester junajteda.

Maribor je golom Tabaresa izvukao sjajan remi na gostovanju APOEL-u na Kipru (1:1), dok bi pomilovanje od strane Uefe Fenerbahče mogao da iskoristi da se plasira u 4. kolo kvalifikacija - ekipa iz Istanbula izborila je 1:1 protiv Salcburga u gostima, nakon gola Raula Meireleša u 95. minutu. Turci su prethodno bili izbačeni iz evropskih takmičenja zbog najmještanja utakmica.

Seltik je u posljednjoj utakmici 3. kola tek u finišu slomio otpor Elfsborga u Glazgovu - Šveđanima je presudio Kris Komons u 76. minutu.