Partizan nemoćan u Češkoj, Napoliju malo 2:0, Imobile nastavio teror

tavamba, Foto: Reuters
Ažurirano: 22.02.2018. 20:06h

Nakon Crvene zvezde, i Partizan je završio evropsku avanturu.

Na skoro identičan način kao i gradski rival, “crno-bijeli” su eliminisani u šesnaestini finala Lige Evrope – poraženi su 2:0 u revanšu, od Viktorije Plzenj. Prije sedam dana na domaćem terenu ostvarili su remi 1:1.

Daleko od prolaza bio je Partizan, jer za 90 minuta u Češkoj nije stvorio nijednu priliku, nije ozbiljnije zaprijetio rivalu.

Viktorija je držala sve pod kontrolom, a golom Krmenčika u 67. minutu.povela nakon greške Ostojića.

Čermak je u posljednjim trenucima meča pogodio praznu mrežu, jer su svi gostujući igrači krenuli u posljednji napad za produžetke.

Eliminisan je i Napoli, uprkos pobjedi u Lajpcigu (2:0), zbog poraza u prvom meču 3:1. U finišu susreta, Kaljehon je imao sjajnu šansu da odvede lidera Serije A u osminu finala.

Lacio je torpedovao nekadašnju Steauu (5:1), lako nadoknadivši minimalan poraz iz Bukurešta. Ćiro Imobile je nastavio briljantnu sezonu – napadač rimskog kluba upisao je het-trik.

Ubjedljiv je bio i Zenit protiv Seltika (3:0), a prvi gol postigao je Branislav Ivanović, koji je danas napunio 34 godine.

Lokomotiva Moskva – Nica 1:0 – 3:2