Partizan siguran u Gruziji, Moldavci eliminisali Ludogorec

6 komentar(a)
FK Partizan, Foto: Betaphoto
Ažurirano: 21.07.2015. 17:21h

Partizan je i u Gruziji pokazao da je bolji tim od Dile Gori i pobjedom od 2:0 prošao u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona (u Beogradu je bilo 1:0 za srpskog prvaka).

Nakon više od pola sata ravnopravne igre, "crno-bijelima" je put ka narednoj rundi otvorio Darko Brašanac u 37. minutu i već tada je postalo jasno da Dila Gori više nema municije da juri Beograđane i traži tri gola za prolaz.

Poslije nekoliko prilika gostiju u nastavku konačan rezultat je postavio Abubakar Oumaru u 64. minutu.

Partizan će u 3. kolu igrati protiv boljeg iz sjutrašnjeg duela Steaua - Trenčin. Rumuni u revanšu kod kuće brane dva pogotka prednosti iz Slovačke (2:0).

Iznenađenje je napravio moldavski Milsami koji je eliminisao bugarski Ludogorec.

Milsami je prošlog utorka u Razgradu slavio sa 1:0, a danas je sve potvrdio kod kuće trijumfom od 2:1.

Moldavski šampion je kod 1:1 više od 15 minuta morao da se brani s igračem manje, a sve dileme oko plasmana otklonio je rezervista Petru Racu u 89. minutu.