Peru u finalu Kopa Amerike nakon 44 godine: Pao je još jedan favorit - 3:0

Peru je će u borbi za titulu na 49. šampionatu Južne Amerike igrati protiv domaćina Brazila, koji je u polufinalu bio bolji od Argentiine (2:0)
4534 pregleda 0 komentar(a)
Peruanci slave nakon meča, Foto: Reuters
Ažurirano: 04.07.2019. 09:16h

Fudbalska reprezentacija Perua plasirala se u finale Kopa Amerike nakon 44 godine.

Peruanci su rano jutros po našem vremenu napravili još jedno iznenađenje i nakon što su u četvrtfinalu eliminisali favorizovani Urugvaj, u polufinalu su izbacili još jednog favorita - Čile.

Peru je u savladao Čile sa 3:0 i u borbi za titulu na 49. šampionatu Južne Amerike igraće protiv domaćina Brazila, koji je u polufinalu bio bolji od Argentiine (2:0).

Peruanci su poveli u 21. minutu kada je nakon dodavanja Andrea Karilja glavom, strijelac bio Edison Flores.

Kariljo, koji nastupa za portugalsku Benfiku, bio je asistent i kod drugog gola Perua. u 38. minutu.

Iskoristio je lošu procjenu golmana Čilea Arijasa, pretrčao ga i dodao do Jošimara Jotuna, a fudbaler meksičkog Kruz Azula primio je loptu grudima i iz voleja pogodio mrežu favorizovanog Čilea.

U posljednjem minutu utakmice, veteran Paolo Gerero je izbjegao ofsajd zamku i "stavio tačku na i" - 3:0 za Peru.

Čile, šampion Kopa Amerike iz 2015. i 2016. nije uspio da postigne ni utješni pogodak.

U nadoknadi vremena, golman Perua Pedro Galjes pročitao je namjeru Eduarda Vargasa da šutira po sredini gola i zaustavio njegov šut sa bijele tačke.

Peru se tako nakon 44 godine plasirao u finale Kopa Amerika, a 1975. su bili šampioni pošto su u tri utakmice bili bolji od Kolumbije sa 2:1 u pobjedama.

Peru će imati priliku da se revanšira Brazilcima koji su apsolutni favorit u finalu, s obzirom da su "karioke" u grupnoj fazi ovogodišnjeg takmičenja pobijedili Peruance sa čak 5:0.

Finale se 7. jula, sa početkom od 22 sata na stadionu "Marakana" u Rio de Žaneiru.