Pet golova Ronalda, Matje donio tri boda Barsi (video)

Real savladao Granadu sa 9:1, minimalac Katalonaca na "Balaidosu"
Kristijano Ronaldo, Foto: Beta-AP
Ažurirano: 05.04.2015. 21:04h

Granada je platila za sve, i za lošu formu Real Madrida u posljednje vrijeme i za golgeterski pad Kristijana Ronalda.

U sunčanom Madridu u podne aktuelni prvak Evrope je brojao do devet (9:1), a Ronaldo jurio od prvog minuta da postigne što više golova.

Na kraju ih je dao čak pet i došao do brojke od 36 u Primeri ove sezone.

Portugalac je za sve ove godine u Realu oborio mnoge rekorde, ali je juče tek prvi put na jednoj utakmici u dresu španskog velikana postigao - pet komada.

Njegova rapsodija se poklopila s užasnom partijom protivnika, raspoloženim Karimom Benzemom (dao dva gola) i Garetom Bejlom (jedan), pa je Granada doživjela najteži poraz u istoriji kada su prvoligaške utakmice u pitanju.

I ne samo to, Realovom asu je za het-trik u prvom poluvremenu trebalo svega osam minuta...

"Zadovoljan sam zbog igre i ubjedljive pobjede. Da li bih mijenjao ovaj trijumf za devet pobjeda po 1:0? Naravno da bih, ali sada mi je najvažnije da ekipa igra kako treba", rekao je trener Reala Karlo Anćeloti.

I Real je zaista igrao kao u najboljem periodu ove i prošle sezone, iako Granada ne spada u kategoriju timova s kojima će Anćelotijev tim do kraja sezone odlučivati o trofejima.

"Igrači su valjda shvatili kako tim može da funkcioniše kada svaki pojedinac daje maksimum", istakao je Italijan.

A Barseloni je za tri boda bio dovoljan i jedan gol protiv Selte. Postigao ga je Žeremi Matje poslije prekida Ćavija u 73. minutu i sačuvao plus četiri boda u odnosu na Real.

Valensija u lokalnom derbiju odigrala bez golova sa Viljarealom i prepustila treće mjesto Atletiko Madridu, koji je juče bio bolji od Kordobe (2:0).

Real - Granada 9:1

Bejl 25, Ronaldo 30, 36, 38, 54, 90, Benzema 52,56, Garsija 84 (autogol) - Ibanjes 74.

Selta - Barselona 0:1