Petarda Borusije u Hamburgu, pobjeda Bajera

Borusija, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 22.01.2012. 18:48h

Prvenstvo Njemačke se već u prvom kolu drugog dijela potpuno otvorilo.

Poraz Bajerna u Menhengladbahu, te pobjede Šalkea i danas Borusije Dortmund napravili su gužvu na vrhu - sada sva tri tima imaju po 37 bodova na diobi prvog mjesta.

"Milioneri" su demonstrirali moć u Hamburgu i slavili sa 5:1, što je domaćinu bio prvi poraz nakon sedam mečeva.

Danas, međutim, nije imao šansi, jer je Borusija pregazila tim Torstena Finka.

Domaćina je načeo Kevin Groskrojc u 16. minutu, a onda su se do kraja meča po dva puta upisali i Poljaci - Roman Levandovski i Kuba Blažikovski.

U momentima kada je stadion već bio napustio veliki broj domaćih navijača HSV je postigao počasni gol - u 86. minutu se upisao perunaski napadač Paulo Gerero.

Bajer je u Leverkuzenu imao velikih problema sa Majncom, ali je na kraju osvojio tri boda (3:2).

"Farmaceuti" su na poluvremenu vodili sa 2:0. Majnc je na početku nastavka izjednačio, a trijumf domaćinu donio je Bender pogotkom 20 minuta prije kraja.

Hamburger - Borusija D. 1:5

Gerero 86 - Groskrojc 16, Levandovski 37, 83, Blažikovski 58, 76.

Bajer - Majnc 3:2

Pospeh (autogol) 10, Fridrih 35, Bender 70 - Polanski 50, Kaliđuri 53.