Petarda Šalkea, sigurni Volfsburg, Hofenhajm ispao

Klas Jan Huntelar, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 08.08.2015. 19:24h

Šalke je lako prošao u drugo kolo Kupa Njemačke nakon što je sa čak 5:0 savladao Duizburg u gostima.

Klas-Jan Huntelar je već u 4. minutu načeo člana Cvajte, a nakon što je Franko di Santo promašio penal u 32, do poluvremena su pogodili i Matija Nastasić i Johanes Gajs.

U nastavku se upisao i Di Santo, a tačku na goleadu stavio je Leon Gorecka...

Do naredne runde je rutinski stigao i Volfsburg na gostovanju Štutgarter Kikersu.

"Vukovi", koji brane trofej u ovom takmičenju, trijumfovali su sa 4:1, a redom su pogađali novajlija Maks Kruze, Bas Dost, Kevin de Brujne i Niklas Bendtner.

Bajer iz Leverkuzena je prošao amaterski tim Lote (3:0), Keln je bio bolji od Mepena (4:0), dok je Verder tek nakon produžetaka eliminisao Vurcburger Kikers u gostima. U regularnom toku nije bilo golova, a onda su Entoni Udžah u 102. i Fin Bartels u 108. minutu izbjegli bruku...

Malo iznenađenje je napravio Minhen 1860 koji je eliminisao Hofenhajm (2:0).

Bajern sjutra gostuje Notingenu, a Borusija iz Dortmunda Hemniceru.