Petarda Sitija protiv Kristal Palasa, Svonsi preskočio Hal

Mančester siti, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 06.05.2017. 18:38h

Mančester siti je deklasirao Kristal Palas i ostvario važnu pobjedu u borbi za Ligu šampiona.

Siti se tako izjednačio sa Liverpulom na trećem mjestu sa po 69 bodova, dok Mančester junajted ima četiri boda manje, ali i utakmicu manje.

Tim Pepa Gvardiole je ovom pobjedom poboljšao i gol-razliku u odnosu na rivale i sada - ima plus 33, Liverpul je na plus 29, a Junajted na plus 26.

Kristal Palas još uvijek nije siguran za opstanak, iako ima šest bodova više od zone ispadanja.

"Građani" su već u 2. minutu poveli kada je Silva iskoristio nespretnost odbrane Palasa i sa desetak metara zatresao mrežu golmana Henesija.

Манчестер Сити - Кристал Пэлас 5:0. Обзор матча. Англия. Премьер-лига 2016/17. 36 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Potop gostiju uslijedio je u nastavku - a upisali su se Kompani, De Brujne, Sterling i Otamendi.

"Ovo je bila vrhunska partija i drago mi je što su naši navijači konačno dočekali goleadu. Liga šampiona? Ima mnogo odličnih timova koji žele isto, ali sve je u našim rukama", rekao je Gvardiola.

Sanderlend je u prošlom kolu matematički ispao iz Premijer lige, ali mu to nije smetalo da pobijedi Hal u gostima i stvori mu probleme u borbi za opstanak.

"Crne mačke" su slavile sa 2:0, pa je Hal sada u zoni ispadanja, jer je Svonsi bio bolji od Evertona.

"Labubovi" su trijumfovali sa 1:0 golom Ljorentea i imaju bod više od "tigrova"...