Petica Barselone protiv Kordobe, prvijenac Suaresa, pobjeda Valensije

1 komentar(a)
Pedro, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 20.12.2014. 21:03h

Barselona je bila ubjedljiva na svom stadionu protiv Kordobu sa 5:0, u utakmici 16. kola španske Primere.

Katalonci su poveli već u 72. sekundi meča golom Pedra, a na 2:0 povisio je Luis Suares u 53. minutu poslije dodavanja strijelca prvog gola.

Za Suaresa je to bio prvi gol u Primeri.

Golova potom nije bilo sve do 80. minuta, kada su prvo Đerar Pike, na asistenciju kapitena Ćavija, a potom i Lionel Mesi u 82. i 91. sa dva gola nanijeli ubjedljiv poraz ekipi Kordobe.

"Napokon sam postigao gol, ali najvažnije je da je ekipa odnijela tri boda... Napadač sam i treba da postižem golove, ali treba i da pomažem ekipi, zato nisam bio opsjednut golovima. Pobjeda tima je najvažnija i to smo postigli danas", rekao je Suares, a prenio je sajt goal.com.

Trener Kordobe Miroslav Đukić bio je razočaran igrom svoje ekipe.

"U ovoj utakmici nismo imali m..a. Došli smo da uzmemo dresove Barselone, sramota me je. Ovdje igraju oni koji imaju m..a. Oni su odraz svog trenera, a mi smo napravili budale od sebe. Moramo da imamo drugačiji stav, moramo biti agresivniji", rekao je Đukić.

Barselona je 2014. godinu završila sa bodom zaostatka u odnosu na lidera Real, koji je svoj meč odložio zbog učešća na Svjetskom klupskom prvenstvu.

Kordoba je na pretposljednjem, 19. mjestu sa samo 11 bodova.

Poslije nešto loših igara vratila na pobjednički kolosjek i sa dvije pobede ponovo se nalazi u vrhu tabele.

"Slijepi miševi" slavili su minimalnim rezultatom na gostovanju Eibaru, a gol odluke postigao je španski reprezentativac Pako Alaser.

Levante je u finišu meča pogotkom Andreasa Ivanšica iz penala izvukao bod protiv Reala Sosijedada, nakon što je Serhio Kanales doveo svoj tim u vođstvo.

Barselona - Kordoba 5:0 (Pedro 2, Suares 53, Pike 80, Mesi 82, 90)

Levante - Real Sosijedad 1:1 (Ivanšic 90. penal - Kanales 48)

Eibar - Valensija 0:1 (Alkaser 31)