Petica Reala, čeka se odgovor Barselone

Navijači Reala pribojavali su se samo 12 minuta, nakon šokantnog izjednačenja Rika, ali je Serhio Ramos brzo vratio stvari u normalu. Nezaobilazni Iguain i Kristijano Ronaldo u nastavku su samo uljepšali pobjedu.
Benzema, Foto: Reuters
Ažurirano: 07.01.2012. 22:28h

Fudbaleri Real Madrida napunili su mrežu Granade (5:1), pa će sa šest bodova prednosti odgledati večerašnji derbi Katalone, gostovanje Barselone gradskom rivalu Espanjolu.

Meč koji je madridska "Marka" jednostavno opisala kao povratak u realnost, nakon poraza od Barse krajem prošle i stresnog meča sa Malagom početkom ove godine, odlučio je Karim Benzema, golovima u 19. i 72. minutu za ukupno 16 u svim takmičenjima ove sezone.

Ekipa Žoze Murinja sada ima 43 boda iz 17 odigranih mečeva u Primeri ove sezone.

Duel Levantea i Majorke završen je bez golova, baš kao i okršaj Real Sosijedada i Osasune. Rasing Santander je golom Bernarda pobijedio Saragosu sa 1:0.