Petković najbolji golman lige, Lorijen se vratio pobjedama

Lorijen je četvrti na tabeli nakon 12 kola, sa 22 boda, isto koliko ima i trećeplasirani Nimes, a vodeći Rems ima samo bod više. Petković je od svih golmana u ligi primio najmanje golova - samo šest na 11 utakmica.
154 pregleda 3 komentar(a)
Danijel Petković, Foto: Privatna arhiva
Ažurirano: 20.10.2017. 20:22h

Fudbaleri Lorijena vratili su se pobjedama, nakon četiri vezana meča u kojima nisu slavili, a crnogorski golman Danijel Petković bio je jedan od najboljih aktera meča na gostovanju Orleanu - 2:1 za popularne "osliće".

Prvi golman crnogorske reprezentacije pružio je možda i ponajbolju partiju otkada je ljetos obukao dres tima sa sjeverozapada Francuske - četiri puta je odbranio opasne udarce protivničkih fudbalera, a savladao ga je njegov saigrač, Gvinejac Ibrahim Sori Konte, koji je u posljednjem minutu prvog poluvremena postigao autogol za vođstvo domaćina.

Konte se ispravio u nastavku, pogotkom u "pravu" mrežu za 1:1, a potpuni preokret potpisao je Varis u 84. minutu.

Lorijen je četvrti na tabeli nakon 12 kola, sa 22 boda, isto koliko ima i trećeplasirani Nimes, a vodeći Rems ima samo bod više.

Petković je od svih golmana u ligi primio najmanje golova - samo šest na 11 utakmica.

Lorijen je primio devet, i to tri u pretprošlom kolu protiv Avra, kada je Petković bio na pripremama reprezentacije.