Pjontek već osvojio "San Siro": Sam srušio Napoli u Kupu

Poljak je prošle sedmice došao iz Đenove za 35 miliona eura i već je postao ljubimac milanske publike
1627 pregleda 0 komentar(a)
Već rešeta u Milanu: Krištof Pjontek, Foto: Antonio Calanni
Ažurirano: 29.01.2019. 23:47h

Milan se plasirao u polufinale Kupa Italije, pobjedom od 2:0 protiv Napolija na "San Siru".

Trijumf timu Đenara Gatuza donio je senzacionalni Krištof Pjontek, koji je prošle sedmice stigao iz Đenove za 35 miliona eura.

U drugom meču pred milanskom publikom, prvom u kojem se našao u prvoj postavi, Poljak je za 17 minuta postigao oba gola i sam završio posao.

U 10. minutu iskoristio je veliki kiks odbrane Napolija i rutinski pogodio za 1:0, a u 27. fantastično pogodio iskosa sa lijeve strane, suprotni ugao gola gostiju.

Pjontek je debitovao u subotu protiv istog rivala u Seriji A, na istom stadionu, kada je ušao u igru u drugom poluvremenu.