Ples Barse na Viljamarinu, het-trik Mesija

2257 pregleda 0 komentar(a)
Leo Mesi, Foto: Emilio Morenatti

Betis je zadužio Barselonu, nakon što je u prvom diejlu sezone nadigrao na "Nou kampu" i slavio sa 4:3.

Osveta je bila žestoka, Katalonci su fantatsično kombinovali i stavrali šanse kao na traci, i samo su sjajne odbrane Pau Lopesa spriječile domaćina katastrofe.

Barsa je slavila sa 4:1, iako je Betis držao loptu i imao je 54 odsto u posjedu. Mesi i Luis Suares su, međutim tako brzo razmjenjivali pasove da odbrana domaćina nije imala odgovor.

Prvi od tri gola Mesi je pogodio iz sjajnog slobodnjaka u 18. da bi u nadoknadi poluvremena razmjenom pasova sa Suaresom došao u zicer iz kojeg nije pogriješio..

Na 3:0 povisio je Luis Suares, da bi nakon pogotka Lorena za domaćina u 82. minutu, evrogol Mesija u 85. stavio tačku na sjajnu igru.

Barsa je lider sa 66 bodova, deset više od prvog pratioca Atletika.

Valensija je kući odigrala bez golova s Hetafeom, koji nastavlja da sanja Ligu šampiona, dok je Sevilja slavila na gostovanju Espanjolu (1:0). Viljareal je preokretom na "Madrigalu" dobio Rajo Valjekano (3:1) i upisao važne bodove u borbi za opstanak, dok je Valajdolid trijumfovao u gostima Eibaru (2:1).