Pobjeda Barselone, 60. gol Mesija u sezoni

Barselona je protutnjala Saragosom i pobjedom od 4:1 prišla Realu na tri boda. Madriđani sjutra igra kod kuće sa Valensijom i imaju šansu da vrate razliku na šest.
Mesi, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 07.04.2012. 21:18h

Barselona je protutnjala Saragosom i pobjedom od 4:1 prišla Realu na tri boda, a Leo Mesi postao prvi igrač nakon 40 godina koji je dao 60 golova u sezoni!

Legendarni Njemac Gerd Miler postigao je u sezoni 1972/73 ukupno 67 golova, ali je jasno da će neponovljivi Argentinac uskoro srušiti i taj rekord.

Njegov učinak ove sezone je impresivan: 38 golova u Primeri, 14 u Ligi šampiona, dva u Kupu Kralja, tri u španskom Super Kupu, jedan u UEFA Super Kupu i dva na Svjetskom prvenstvu za klubove.

Nije sve bilo baš tako lako za Katalonce na uzavreloj “Romaredi”. Saragosa je, naime, nakon pola sata igre imala gol i promašeni penal - Aranda je u 24. minutu pucao pravo u Valdesa sa bijele tačke, ali se iskupio nekoliko napada kasnije za veliko slavlje na tribinama.

Barselona, koja je igrala bez Ćavija i Inijeste, brzo je vratila stvari u normalu. Početnička greška golmana Saragose Roberta Himeneza omogućila je Pujolu da izjednači, a samo tri minuta nakon toga Mesi je nakon solo-prodora i razornog udarca donio totalni preokret.

Domaćin je u posljednjem minutu prvog poluvremena ostao bez isključenog Abrahama, a Barselona u finišu preko Mesija (penal) i Pedra stigla do ubjedljive pobjede.