Pobjede Juventusa, Rome i Intera, Jovetiću ni minuta

Juventus ostao prvi na tabeli, prati ga Roma koja ima dva boda manje. Edin Džeko prvi strijelac Serija A sa deset golova. Ikardi donio prvu pobjedu Intera poslije mjesec dana
75 pregleda 0 komentar(a)
Roma, Foto: Reuters
Ažurirano: 26.10.2016. 21:33h

Fudbaleri Juventusa pobijedili su večeras na svom terenu Sampdoriju sa 4:1, u utakmici 10. kola italijanskog prvenstva i zadržali prvo mjesto na tabeli.

Šampion Italije poveo je u četvrtom minutu golom Marija Mandžukića, a pet minuta kasnije vođstvo je duplirao Đorđo Kjelini. Patrik Šik postigao je gol za gostujući tim u 57. minutu, a treći gol za crno-bijele postigao je Miralem Pjanić u 65. minutu. Konačan rezultat postavio je Kjelini u 87. minutu svojim drugim golom na utakmici.

Juventus je poslije osme prvenstvene pobjede prvi na tabeli sa 24 boda, a Sampdorija zauzima 15. mjesto na tabeli sa 11 bodova.

Inter je na svom terenu pobijedio Torino sa 2:1 i prekinuo niz od tri poraza, odnosno četiri utakmice bez pobjede. Dvostruki strijelac u domaćoj ekipi bio je Mauro Ikardi u 35. i 88. minutu. Jedini gol za Torino postigao je Andrea Beloti u 63. minutu poslije greške golmana Džoa Harta.

Iako je Inter stigao do pobjede u samom finišu, Stevan Jovetić je opet ostao na klupi za rezerve.

Inter je ostvario četvrtu pobjedu u prvenstvu i 10. je na tabeli sa 14 bodova, a ekipa Siniše Mihajlovića pretrpjela je treći poraz i zauzima osmo mjesto sa bodom više.

Fudbaleri Rome pobijedili su na gostovanju Sasuolo sa 3:1 i zadržali se na drugom mjestu na tabeli dok je Atalanta na gostovanju pobijedila Peskaru sa 1:0 i nastavila niz od pet utakmica bez poraza.

Sasuolo je poveo golom golom Paola Kanavara u 12. minutu, a preokret Romi u nastavku donijeli su dvostruki strijelac Edin Džeko i Rađa Naingolan. Napadač iz Bosne i Hercegovine trenutno je prvi strijelac Serije A sa 10 golova.

Fiorentina je na "Artemio Frankiju" osvojila samo bod protiv posljednjeplasiranog Krotonea, kojem je to tek drugi remi ove sezone, bez ijedne pobjede. Utakmica je sredinom prvog poluvremena prekinuta na pola sata zbog jake kiše koja se sručila na renesansni grad. Nastavak nije prijao igračima "viole", koji su primili gol čim su igrači dva tima drugi put istrčali na teren.

Napoli je pobijedio Empoli golovima Drisa Mertensa i Vlada Kirikeša, ostvario šestu pobjedu i popeo se na treće mjesto na tabeli.

Kjevo i Bolonja odigrali su 1:1 u Veroni, dok je Lacio sa 4:1 pobijedio Kaljari i popeo se na peto mjesto na tabeli.