Pobjede otpisanih u Njemačkoj i Španiji, remi u francuskom derbiju

Hanover - Menhengladbah 2:0, Levante - Espanjol 2:1, Lion - Nica 1:1
Lion Nica, Foto: Reuters
Ažurirano: 15.04.2016. 20:46h

Kao uvod u fudbalski vikend, večeras su odigrane tri utakmice iz tzv. Liga petice.

Hanover je priredio iznenađenje u 30. kolu Bundes lige, savladavši Borusiju Menhengladbah 2:0.

Prvu pobjedu poslije šest kola, a tek šestu u sezoni, donijeli su Anton u 49. i Sobič u 60. Minutu.

Tri boda neće promijeniti sudbinu Hanovera, koji je ubjedljivo posljednji na tabeli, sa devet bodova manje od bezbjedne zone.

Menhengladbah je, međutim, izgubio korak u borbi za plasman u Ligu šampiona, jer je ostao na tri boda zaostatka za trećeplasiranim Bajerom, koji sjutra dočekuje Ajntraht.

I u Primeri, posljednjeplasirana ekipa ostvarila je pobjedu – Levante je na svom terenu savladao Espanjol 2:1.

Gosti su poveli golom Peresa u sedmom minutu, preokrenuli su Đuzepe Rosi u 29. i Karl Međani u 66. minutu.

Levante se izjednačio po broju bodova sa Hihonom i Hetafeom, a ima dva boda manje od Granade, koja je prva iznad crte za opstanak.

Rivali imaju utakmicu manje.

U Francuskoj je odigran derbi – Lion i Nica podijelili su bodove 1:1.

Nica je povela golom Žermena u devetom minutu, Lion od 25. imao igrača manje, ali je Lakazet u 82. minutu poravnao.

Lion je ostao na drugom mjestu, sa dva boda više od četvrtoplasirane Nice, a jednim od Monaka, koji u nedjelju dočekuje Olimpik Marsej.