Pobjede Verdera i Volfsburga

Tim sa "Vezera" je bio u minusu već nakon 10 minuta (pogodio Lengenek iz nepostojećeg penala), onda je kod neriješenog rezultata ostao sa igračem manje, ali je tri velika boda donio Kevin de Brujne.
Volfsburg, Foto: Reuters
Ažurirano: 18.11.2012. 20:43h

Verder je pobijedio Fortunu, nanio joj peti poraz u posljednjih sedam mečeva (uz dva remija) i istakao kandidaturu za mjesto koje vodi u evropska takmičenja.

Belgijanac, koji je pozajmljen iz Čelzija, poentirao je osam minuta prije kraja i donio "zelenima" peti trijumf ove sezone.

Tako je Verder došao do tri boda u meču koji su njemački mediji okarakterisali kao "početak nove ere trenera Tomasa Šafa". On je, naime, juče vodio tim prvi put da pored seme nema Klausa Alofsa, dosadašnjeg sportskog direktora koji je pošao u Volfsburg.

"Te promjene su ostavile traga na ekipu, ali smo se izdigli i pobijedili", rekao je Šaf.

A novi Alofsov klub, Volfsburg, pokazuje da je u naletu - dokazala je to i pobjeda u Hofenhajmu (3:1).

Japanac Makoto Hasebe, Bas Dost i Naldo su potpisali trijumf, a jedini gol za domaćina dao je Eren Derdijok dva minuta prije kraja.