Pobjede Viljareala i Sosijedada, remi Valensije

Ažurirano: 27.03.2014. 23:47h

Fudbaleri Viljareala pobijedili su danas u gostima Hetafe sa 1:0, dok je Real Sosijedad na svom terenu istim rezultatom savladao Valjadolid u utakmicama 30. kola španske Primere.

Valensija je u Almeriji vodila 2:0 na poluvremenu, ali se završilo 2:2, dok je Betis šokirao Levante u Valensiji i slavio sa 3:1.

Strijelac za Viljareal bio je Žeremi Perbe u 5. minutu, kada je iskosa sa ivice šesnaesterca uputio sjajan šut, koji je završio uz stativu golmana Đordija Kodine.

Ekipa Hetafea je do kraja meča imala nekoliko dobrih šansi da dođe do izjednačenja, ali im je nedostajalo sreće.

Real Sosijeda je protiv Valjadolida slavio golom Karlosa Vele u 23. minutu.

Ekipa iz San Sebastijana je tako zadržala šesto mjesto u šampioantu sa 49 bodova, dok je Viljareal sedmi sa 48.

S druge strane, Hetafeu i Valjadolidu predstoji velika borba za opstanak, pošto se obje ekipe nalaze u zoni ispadanja.