Početak iz snova Nebojše Jovovića: Prva utakmica, prvi trofej

Jovović je klupu jednog od četiri najveća kluba iz Tunisa, uz Esperans, Klub Afrikan i Etoal Sahel, preuzeo prošlog mjeseca, poslije sjajnog uspjeha sa Al Šortom, sa kojom je nadmoćno osvojio prvenstvo Iraka
5283 pregleda 5 komentar(a)
Nebojša Jovović
Ažurirano: 17.08.2019. 22:26h

Prva utakmica i prvi trofej u novom klubu - start iz snova za Nebojšu Jovovića na klupi Sfaksijena.

Crnogorski trener osvojio je Kup Tunisa, nakon što je njegov tim pobijedio Etoal Sahel u dramatičnom finalu boljim izvođenjem penala.

Za 120 minuta igre nije bilo golova, a Sfaksijen je do pobjede došao u sedmoj seriji - 5:4.

Jovović je klupu jednog od četiri najveća kluba iz Tunisa, uz Esperans, Klub Afriken i Etoal Sahel, preuzeo prošlog mjeseca, naslijedivši legendarnog Holanđanina Ruda Krola, poslije sjajnog uspjeha sa Al Šortom, sa kojom je nadmoćno osvojio prvenstvo Iraka.

Prethodno je imao velike rezultate u Jordanu, kao trener Al Fajselija - tripla kruna 2017. (prvenstvo, Kup i Super kup) i finale arapske Lige šampiona.

Jovović (44) je bio i trener Zamaleka, najvećeg egipatskog i jednog od najvećih afričkih klubova).

U Crnoj Gori je vodio Berane i Sutjeske, a bio je sportski direktor Budućnosti...

Sfaksijen je osam puta bio prvak Tunisa, posljednji put 2013. godine, a pred Jovovićem je zadatak da vrati titulu u Sfaks.