Podijeljeno 11 viza za šesnaestinu finala LE, Braga u nokaut fazi, Partizan trijumfom u Holandiji zakoračio ka proljeću

Fatos Bećiraj, Foto: Reuters
Ažurirano: 26.11.2015. 22:16h

Napoli, Molde, Borusija i Rapid dobili su društvo – poslije mečeva petog kola Lige Evrope, još 11 ekipa osiguralo je evropsko proljeće.

Među njima dvije iz grupe G – Lacio je u Rimu nadigrao prošlosezonskog finalistu Dnjepar (3:1) i definitivno ga izbacio, dok je Sent Etjenu bio dovoljan bod u Rozenborgu (1:1).

I grupa K je zaključana – kao domaćini, Šalke i Sparta su minimalno pobijedili Asteras i APOEL.

Iako je gubio u Augsburgu 2:1, Atletik Bilbao je u finišu pogocima Aduriza preokrenuo rezultat i prošao u šesnaestinu finala.

Partizan se za sve promašaje u srpskom prvenstvu iskupljuje u Ligi Ervope – „crno-bijeli“ su poslije dva poraza od Baskijaca savladali kao gosti AZ Alkmar (2:1) golovima u posljednjih pola časa Oumarua i Živkovića. U posljednjem kolu protiv Augsburga u Humskoj će im biti dovoljan bod za dočekivanja proljeća.

AZ Alkmaar vs FK Partizan 1-2 All Goals 26-11-2015 by sports-live1

Bazel je među 32 ekipe dospio bodom iz meča sa Fiorentinom (2:2) u meču u kome je „viola“ vodila 2:0, ali od 26. minuta igrala bez isključenog Ranokije.

Totenhem je golom Kejna u Azerbejdžanu savladao Karabag (1:0) – dovoljno za prvo mjesto i prolaz - dok je Liverpul na Enfildu gubio od Siona, ali je preokrenuo (2:1) i pridružio se rivalu iz Premijer lige.

Dinamo Minsk je posljednji učesnik Lige Evrope koji se pomjerio sa nule – tim Fatosa Bećiraja (proveo na terenu svih 90 minuta) savladao je u Borisovu Viktoriju Plzen 1:0. Jedini gol postigao je Nenad Adamović u sudijskom dodatku, prethodno ne iskoristivši penal. U derbiju te grupe, Viljareal je na Madrigalu sapleo Rapid (1:0), koji je poklekao poslije četiri pobjede.

1-0 Nenad Adamović Penalty Goal UEFA Europa... by diyan-delev

Tako je Napoli, kao jedini, očuvao stoprocentni učinak - Napolitanci su peti trijumf slavili u Danskoj, oborivši Mitjiland pogotkom rumuskog reprezentativca Čiričesa.

Kao Bećiraj, devedeset minuta igrao je i Nikola Vukčević, čija Braga je pobjedom u susretu sa Slovanom (2:1), poslije još jednog rezultatskog obrta, otišla u drugi krug. U sudijskog nadoknadi, Brazilac Krislan je oduševio Portugalce.

Gol Mamaeva sa bijele tačke u 2. minutu bio je dovoljan Krasnodaru da sruši Borusiju iz Dortmunda sa kojom će zajedno proći u eliminacionu fazu.

Posljednje kolo igra se za dvije sedmice, a za dijeljenje je ostalo još 9 viza...

LIGA EVROPE – 5. KOLO

GRUPA A

Molde – Fenerbahče 0:2 (0:0)

Fernandao 67, Tufan 81.

Seltik – Ajaks 1:2 (1:1)

Mekgregor 4 - Milik 22, Černi 88.

Tabela: Molde 10, Fenerbahče 8, Ajaks 6, Seltik 2.

GRUPA B

Rubin – Sion 1:0 (0:0)

Georgijev 72.

Liverpul – Bordo 2:1 (2:1)

Milner 38, Benteke 45 - Saive 33.

Tabela: Liverpul 9, Sion 8, Rubin 5, Bordo 3.

GRUPA C

Krasnodar – Borusija Dortmund 1:0 (1:0)

Mamaev 2. (jedanesterac).

PAOK – Gabala 0:0

Tabela: Krasnodar, Borusija 10, PAOK 4, Gabala 2.

GRUPA D

Legija – Mitjiland 0:1 (0:1)

Prijovic 35.

Briž – Napoli 0:1 (0:1)

Čiričes 31.

Tabela: Napoli 15, Mitjiland 6, Briž, Legija 4.

GRUPA E

Dinamo Minsk – Viktorija Plzen 1:0 (0:0)

Adamović 90.

Viljareal – Rapid 1:0 (0:0)

Bruno 78.

Tabela: Rapid 13, Viljareal 10, Plzen, Dinamo 3.

GRUPA F

Braga – Slovan 2:1 (1:1)

Fereira 42, Krislan 90 - Efremov 35.

Marsej – Groningen 2:1 (1:0)

N`Kudu 28, Bačuaji 88 - Maduro 50.

Tabela: Braga 12, Marsej 9, Slovan 7, Groningen 2.

GRUPA G

Lacio - Dnjepar 3:1 (1:0)

Kandreva 4, Parolo 68, Đorđević 90 – Gama 65.

Rozenborg – Sent Etjen 1:1 (1:0)

Soderlund 40 – Ru 80.

Tabela: Lacio 13, Sent Etjen 8, Dnjepar 4, Rozenborg 2.

GRUPA H

Lokomotiva Moskva – Sporting 2:4 (1:3)

Maikon 5, Mirančuk 86 – Montero 20, Ruiz 38, Martins 43, Pereira 61.

Bešiktaš - Skenderbeg 2:0 (1:0) Tosun 35 i 78.

Tabela: Bešiktaš 9, Lokomotiva 8, Sporting 7, Skenderbeg 3.

GRUPA I

Bazel – Fiorentina 2:2 (1:2)

Suši 40, Elneni 73 - Bernardeski 23, 36.

Belenšeš – Leh 0:0

Tabela: Bazel 10, Fiorentina 7, Leh, Belenenšeš 5.

GRUPA J

Monako – Anderleht 0:2 (0:1)

Žil 45, Ačeampong 78.

Karabag – Totenhem 0:1 (0:0)

Kejn 78.

Tabela: Totenhem 10, Anderleht 7, Monako 6, Karabag 4.

GRUPA K

Šalke – APOEL 1:0 (0:0)

Čupo-Moting 86.

Sparta – Asteras 1:0 (1:0)

Brabec 33.

Tabela: Šalke 11, Sparta 9, Asteras 4, APOEL 3.

GRUPA L

AZ Alkmar – Partizan 1:2 (0:0)

Dos Santos 48 – Oumaru 65, Živković 89.

Augsburg – Atletik Bilbao 2:3 (1:1) Trohovski 41, Bobadilja 59 – Susaeta 10, Aduriz 83, 86.

Tabela: Atletik 12, Partizan 9, Augsburg 6, AZ 3.