Pogledajte: Het-trik Ronalda za plasman Portugala u finale Lige nacija

Kristijanu Ronaldu je ovo debi u novom takmičenju Uefe i obilježio ga je sa tri pogotka
11930 pregleda 3 komentar(a)
Kristijano Ronaldo, Foto: RAFAEL MARCHANTE
Ažurirano: 05.06.2019. 22:39h

Portugal je pobijedio Švajcarsku 3:1 na stadionu "Dragao" u Portu i plasirao se u finale Lige nacija.

Sva tri gola postigao je najbolji portugalski fudbaler svih vremena - Kristijano Ronaldo.

Bio mu je ovo debi u novom takmičenju Uefe i obilježio ga je sjajnom partijom.

Bili su mu to, zanimljivo, prvi golovi za reprezentaciju nakon "sušnih" šest sati i 50 minuta u nacionalnom dresu - nije pogodio mrežu u prethodne četiri utakmice za Portugal, u kojima je imao 27 udaraca na gol.

Krenulo ga je, međutim, protiv Švajcarske.

U 25. minutu, razornim šutem sa oko 25 metara iz slobodnog udarca, doveo je svoj tim u vođstvo.

Zanimljivo, u dresu Juventusa, koji je prvi put obukao prošlog ljeta, još nije dao gol iz slobodnog udarca.

Švajcarci su izjednačili golom Rodrigesa iz penala u 57. minutu, a onda je as Juventusa u finišu preuzeo stvar u svoje ruke.

Igrao se 88. minut kada je povratnu loptu Bernarda Silve pretvorio u gol za 2:1.

Nije to bilo sve, u 90. minutu je nakon solo-akcije još jednom pogodio mrežu Zomera.

Portugal u finalu čeka boljeg iz drugog polufinala - sjutra se u Gimaraešu sastaju Holandija i Engleska.