Poker Atletika, remi u derbiju Andaluzije

"Konačno ujed tigra", opisala je madridska "Marka" (el tigre - nadimak kolumbijskog golgetera).
Atletiko Madrid, Foto: Reuters
Ažurirano: 21.01.2012. 22:07h

Betis i Sevilja odigrali su neriješeno (1:1) u gradskom gradskom derbiju koji su u prošlosti obično karakterisale ulične tuče i varnice na terenu.

Večeras je bilo miroljubivo, i na stadinu i van njega, pokazan je tek jedan crveni karton - fudbaler Sevilje Facio morao je van terena u 70. minutu zbog druge opomene. Betis, međutim, do kraja meča nije iskoristio brojčanu prednost.

Oba gola postignuta su u prvom poluvremenu - domaćin je poveo golom Ečebarije, izjednačio je Negredo.

Dijego Simeone je preporodio Atletiko Madrid - "kolčonerosi" su napunili mrežu Sosijedada u San Sebastijanu (4:0) i osvojili sedmi bod u trećem meču pod komandnom palicom argentinskog trenera, nekadašnje zvijezde tima.

Navijači Atletika gotovo da su zaboravili da ekipa može tako da igra. Opsada protivničkog gola je sa manjim prekidima trajala svih 90 minuta, na kraju su četiri lopte završile iza leđa golmana Brava. Blistao je Kolumbijac Falkao, koji je postigao tri gola.

Espanjol je na krilima fenomenalnog preokreta u Kup protiv trećeligaša Mirandesa (od 0:2 do 3:2 za svega pet minuta) isprašio i Granadu, dok je Hetafe osvojio sva tri boda protiv Rasinga u Santanderu.