Poker Napolija, rimski klubovi preživjeli šok i ostali bez već upisanih pobjeda

Napolitanci savladali Frozinone i ostali na minus osam u odnosu na Juventus
57 pregleda 0 komentar(a)
Napoli - Frozinone, Foto: Reuters
Ažurirano: 08.12.2018. 21:31h

Napoli je deklasirao Frozinone 4:0 i nakon 15 kola ostao na osam bodova manje od lidera Juventusa.

Na "San Paolu" je pobjednik mogao da se nasluti već u 7. minutu kada je Zjelinski načeo goste, a do poluvremena se upisao Unas.

Ni u nastavku se nije ništa promijenilo - mrežu Frozinonea je dva puta tresao raspucani Milik.

Napoli ima 35 bodova na drugoj poziciji, šest više od trećeplasiranog Intera koji je sinoć izgubio od Juvea u Derbiju Italije.

A Roma je po ko zna koji put prokockala dobijen meč.

Vodila je protiv Kaljarija 2:0 na poluvremenu (golovi Kristantea i Kolarova iz slobodnog udarca), a domaćin je u finišu došao do izjednačenja - bilo je 2:2.

Remi Kaljariju donijeli su Jonica u 85. i Saul u 95, a Kaljari je meč završio sa čak dva igrača manje.

Šok je preživio i Lacio, koji je u 99. minutu ostao bez trijumfa protiv Sampdorije (2:2).

Đenovljani su vodili do 79. minuta, onda su preokret domaćinu donijeli Aćerbi i Imobile iz spornog penala u 96. minutu, da bi konačan rezultat postavio Saponara...